Капитанът на Хърватия Лука Модрич коментира победата над Австрия (3:1) в мача от Лигата на нациите. Хърватите първи стигнаха до "финалната четворка" на турнира.

"Мачът беше тежък. Австрия ни създаде много проблеми, но в крайна сметка спечелихме заслужена победа. Много се радвам, че ще играем във финалната четворка", заяви Модрич за пресслужбата на УЕФА.

Матео Ковачич, полузащитник на Хърватия:

"Това е невероятен резултат за нас. Вече сме във финалната четворка. Нека видим какво ще последва. Започнахме състезанието толкова зле, но след това показахме много характер в следващите мачове".

След 6 кръга Хърватия е на 1-во място в класирането на Група 1 на Лига А с 13 точки, а Австрия е на 4-о място (4 точки).

Австрия - Хърватия 1:3 в мач от Лигата на нациите.

Хърватия спечели групата си и ще се бори за трофея в Лигата на нациите

"Ватрените" сразиха като гост Австрия с 3:1