Италия постигна първата си победа през новата кампания в Лига на нациите. След позитивното си представяне срещу Германия, "адзурите" поведоха в група 3 на Дивизия "А", побеждавайки коравия тим на Унгария с 2:1.

Роберто Манчини отново бе гласувал доверие на доста млади футболисти, които отново не го подведоха и решиха всичко в своя полза още до почивката.

Николо Барела откри резултата в 30-ата минута, след като се разписа при асистенция на завърналия се от тежка травма Лео Спинацола. В края на частта Лоренцо Пелегрини затвърди добрата си форма с нов гол за Италия.

След паузата унгарците се върнаха в мача благодарение автогол на Джанлука Манчини в 61-ата минута.

Въпреки това обаче, по-скоро италианците бяха близо до третия гол, отколкото "маджарите" до изравнителен такъв. В 88-ата минута Мануел Локатели реши да шутира, след като получи хубаво подаване. Топката вероятно щеше да се спре в долния десен ъгъл, ако Денеш Дибус не беше направил превъзходно спасяване.

В следващия кръг Италия гостува на Англия в повторение на финала на Евро 2020, докато Унгария ще се противопостави на Германия.

Германия - Англия 1:1 в Лига на нациите