Отборите на Германия и Англия не се победиха в класически международен сблъсък от програмата в Лига на нациите. Дербито в Мюнхен завърши при равенство 1:1, за което могат да съжаляват и двете селекции.

Домакините поведоха веднага след втората част, когато Йонас Хофман се оказа върхът на тризъбеца при комбинация между него Кимих и Кай Хавертц. През първата част Хофман също имаше мигове на голова радост, които бързо се изпариха заради отсъдена засада. Равенството бе фиксирано 180 секунди преди последния съдийски сигнал. Главният съдия Карлос Гранде взе спорното решение да отсъди дузпа в полза на "Трите лъва", която бе реализирана от потърпевшия Хари Кейн.

Снимка 576815

Трите точки можеха да поемат им към двата лагера, но силна вечер под рамката имаха вратарите Мануел Нойер и Джордан Пикфорд. Ремито остави германци и англичани на дъното и без победа в елитната дивизия на Лига на нациите.

Германия - Англия 1:1 (Развой на срещата по минути)

Попаденията бяха дело на Хофман и Кейн

Двубоят стартира с подобаващ домакински натиск на германците. Още в началните мигове на срещата до добри ситуации се добраха Кай Хавертц и Антонио Рюдигер, но до гол в мрежата на вечния съперник така и не се стигна.

Хари Кейн отправи първия точен изстрел за Англия в този двубой. Капитанът на "Трите лъва" се възползва още от първата си възможност в предни позиции, но Мануел Нойер беше на своето място и улови сигурно.

Снимка 576826

Проблемите за Гарет Саутгейт рано застигнаха неговия щаб, след като Калвин Филипс получи травма още в десетата минута. Тя се случи след неволно пресрещане на дясното му коляно с това на Нико Шлотербек. Така на негово място се наложи да влиза добре познатият по немските терени Джуд Белингам.

Радостта по трибуните на "Алианц Арена" бе кратка в 22-ата минута. Тогава униг-бекът Йонас Хофман се възползва от дълго подаване на Рюдигер, след което се озова сам срещу Джордан Пикфорд. Попадението му обаче не беше зачетено заради положение на засада.

Германците разгърнаха добра атака в 27-ата минута. При нея Джамал Мусиала реши да стреля от границата на наказателното поле, ала беше блокиран. Офанзивата продължи с меко центриране към Кай Хавертц, но неговото насочване с глава не донесе тежки мигове за Пикфорд.

Снимка 576820

Кийрън Трипиър се намеси решаващо в дефанзивен план в 35-ата минута. Футболистът на Нюкасъл попречи в точния миг на центриране към Хавертц, което за пореден път бе отправено от изключително активния по фланга тази вечер Давид Раум.

Германия можеше да се оттегли на полувремето като водач в резултата. В 44-ата минута Нико Шлотербек се възползва от пас по въздух на Кимих, но англичаните не изчистиха достатъчно добре топката. Тя взе, че попадна на волето на Джуд Белингам, но мощният му шут намери точно зоната, в която мястото си бе заел Джордан Пикфорд.

Отговорът на Англия беше красноречив. Още в ответната атака, скоростна британска комбинация изведе Букайо Сака на стрелкова позиция. Звездата на Арсена реши да насочва в близкия ъгъл, а Нойер явно очакваше това и с вещина изби в корнер.

Снимка 576825

Съдбата все пак бе замислила нещо голямо за Йонас Хофман, който в 50-ата минута достигна до вече редовно попадение в своя актив. Бундестимът се възползва максимално от слабото начало на втората част за англичаните, проспали перфектна триходова комбинация между Хавертц-Кимих-Хофман. Последният се озова в пространство без нито един вражески защитник и с мощен удар направи 1:0.

Снимка 576823

Селекцията на Гарет Саутгейт можеше бързо да възстанови паритета, но в ответната атака капитанът на германците Мануел Нойер отрази много опасен шут на Мейсън Маут.

Англия оцеля като по чудо от инкасирането на втори гол в 70-ата минута. Големият герой за "Трите лъва" се казваше Джордан Пикфорд. Стражът реагира феноменално при удар отблизо на Томас Мюлер, който явно си вярваше, че нямам как да пропусне положението, създадено му с толкова финес от центрирането на Давид Раум.

Снимка 576813

74-ата минута донесе по един чудесен шанс и за двете национални гарнитури. Първата от тях беше за англичаните, които можеха да изравнят малко случайно след параболичен удар с глава на Хари Магуайър. Нойер боксира в последния момент и не позволи кълбото да мине зад гърба му. От другата страна на терена Кай Хавертц пусна отличен пас в перспектива за Вернер, но звездата на Челси не сполучи с минаващия си изстрел покрай перфектния Пикфорд.

Директен футболен сблъсък между двамата капитани имаше четвърт час преди последния съдийски сигнал. Хари Кейн дочака своя шанс и засече остро подаване на далечната греда. Изстрелът му в повечето случаи щеше да бъде гол, но срещу него все пак бе Мануел Нойер, който с отлична намеса остави резултата непроменен.

Снимка 576812

Испанският рефер Карлос Гранде реши да насочи прожекторите към себе си, след като отсъди странна дузпа за Англия в 87-ата минута. Хари Кейн се измъкна от персоналния си пазач Шлотербек, като в този миг краката им се пресрещнаха и двамата паднаха на земята. Ибериецът беше убеден, че трябва да посочи бялата точка и след консултация с ВАР. Ключовото обаче беше, че при положението на паса изглеждаше, че №9 на "Трите лъва" е в положение на засада. Споровете около дузпата не притесниха Кейн, който хладнокръвно реализира за 1:1. Това се оказа и последното интересно положение в международната битка.

Снимка 576828

На 11 юни Германия ще има много тежко гостуване на непредвидимата Унгария. Англия пък ще се завърне година назад, за да "преиграе" финала за Евро 2020 срещу Италия на "Уембли".