Испания е последният участник във финалната четворка на Лига на нациите, след като победи в гостуването си на Португалия с 1:0 в срещата от Лига А, група 2.

Единственото попадение в срещата бе дело на Алваро Мората (88'), който в края на мача се превърна в герой за "Ла фурия роха".

Така Испания се присъединява към компанията на Италия, Нидерландия и Хърватия. Преди началото на срещата "мореплавателите" пък имаха преднина от 2 точки в класирането в група 2 на Дивизия А и се нуждаеха само от равенство, но в крайна сметка се провалиха

Португалия - Испания: 0:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Испанците наложиха играта си след първия съдийски сигнал, но трудно стигаха до опасности пред вратата на Диого Коща.

В деветата минута Пабло Сарабия получи подаване от фланга. Той стреля към вратата от границата на наказателното поле, но топката рикошира в крака на защитник.

Снимка 589026

В 23-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като Кристиано Роналдо се свлече в наказателното поле след съприкосновение със защитник. Съдията Даниеле Орсато обаче остана безмълвен.

Играчите на Фернандо Сантош имаха отлична възможност да поведат в резултата в 32-ата минута, когато добро подаване в наказателното поле стигна до Диого Жота, който стреля, но Унай Симон спаси атрактивно.

Снимка 589025

Две минути след началото на втората част Португалия имаше нова отлична възможност. Жота открадна топката от Дани Карвахал и изведе зад отбраната на Испания Кристиано Роналдо, който стреля, но Симон скъси ъгъла и спаси.

Снимка 589024

В 77-ата минута Алваро Мората показа отлична техника пред наказателното поле и стреля опасно, но Диого Коща спаси.

В 88-ата минута обаче "Ла фурия роха" стигна до така желаното попадение. Нико Уилямс намери с глава намери абсолютно свободния Мората, който отблизо се разписа безпроблемно.