Фаворитите Испания и Португалия записаха победи в третия кръг, в група 2 на А-дивизия в Лигата на нациите.

"Ла Фурия" се наложи като гост на Швейцария, а португалците спечелиха срещу Чехия. В дивизия B, Сърбия записа минимална победа в Швеция.

Испанците в Женева отбелязаха единствения гол в ранните етапи на мача. Пабло Сарабия се разписа в 13-ата минута.

Португалия победи Чехия с 2:0 на стадион "Спортинг" в Лисабон. Домакините си осигуриха успеха в периода от 33-ата до 38-ата минута след попадения на Кансело и Гуедес.

В класирането в тази група Португалия води със седем точки, две повече от Испания, Чехия е с четири, а Швейцария е без точка.

ТОПСПОРТ ви пита - Кой носи основната вина за резила на националния отбор?

Дайте своя вот тук

Норвегия не успя да победи Словения в Осло, завършвайки 0:0. Словенците спечелиха първа точка в това издание на Лигата на нациите в третия кръг. Словенците успяха да се защитят в последните 30 минути, които играха с играч по-малко. Блажич получи червен картон в 63-ата минута.

Сърбия победи Швеция на стадиона в Солна с 1:0. Сърбите доминираха през по-голямата част от мача, а в последните пет минути успяха да се защитят от шведските атаки.

Решаващият момент от срещата се случи в последните секунди на първото полувреме, когато Йович успя да вкара на Олсен.

Норвегия е начело в групата със седем точки, Сърбия е втора с точка по-малко, Швеция спечели три и Словения една точка.