Германия победи Нидерландия с 1:0 в мач от четвъртия кръг на Лига А на Лига на нациите. Единственият гол в двубоя падна в 64-та минута, а негов автор стана Джейми Левелинг.

Германия започна силно мача и вкара още във 2-ата минута. Тогава Кимих се пребори за топката отдясно, а в наказателното поле Йорел Хато и Мики ван де Вен не се разбраха. Серж Гнабри успя да отклони към Джейми Левелинг, а дебютантът в Бундестима със силен удар прати топката във вратата. След намесата на ВАР обаче голът беше отменен заради засада на Гнабри, но повторенията не ни убедиха в правотата на арбитрите.

Снимка 686646

Източник: Gettyimages

В 27-ата минута пред Германия се откри нова добра възможност за гол. Кимих напредна отдясно, стигна до аутлинията и пусна към точката за изпълнение на дузпа, където Джейми Левелинг нанесе удар, но защитник изби от голлинията. От последвалия корнер Рюдигер нанесе слаб удар с глава, с нкойто не затрудни Фербрюген. Малко след това силен шут на Клайндийнст профуча покрай вратата.

В началото на втората част Гнабри пропусна нова добра възможност за гол. Нападателят получи от Кимих в наказателното поле и от удобна позиция не успя да нанесе хубав удар, като прати топката над вратата.

Логичното се случи в 64-та минута и Германия поведе. Кимих центрира от корнер, като Клайндийнст опита удар с глава. Защитник изчисти, но топката попадна право в Джейми Левелинг. Крилото на Щутгарт с мощен удар в горня ляв ъгъл вкара за 1:0.

Снимка 686649

В 75-ата минута Симонс напредна отляво, навлезе навътре и нанесе силен удар, който срещна горната греда. В 83-ата минута Мителщет получи отляво и потърси далечната греда. След рикошет топката премина на сантиметри от целта.

В последната минута Бауман се отличи със страхотно спасяване след удар от средна дистанция на Дониел Мален.