Националният отбор на България за жени бе на крачка от впечатляващ обрат срещу Северна Македония в среща от Лигата на нациите при жените. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" предложи драматични моменти и завърши 2:2. Гентяна Рочи откри резултат с удар с глава отблизо в десетата минута. В 62-ата Улза Макзути покачи на 2:0 за гостенките. В 79-ата минута Леонора Желев намали резултата, а в самия край Полина Ръсина наказа грешка на вратарката Лековска за 2:2.

Първото полувреме беше равностойно, като на няколко пъти българките можеха да застрашат рамката на Северна Македония. В десетата минута обаче "червените" нанесоха своя удар. Роксана Шахънска изби много добре изстрел от фаул, но за съжаление топката стигна до Гентяна Рочи, която не сбърка при открилата се пред нея добавка - 1:0 за гостенките.

В началото на второто полувреме се разбра, че в другите срещи от групите нещата не се развиват благоприятно за отбора на Силвия Радойска, макар че в крайна сметка нашите момичета остават с шансове за класиране на плейофите.

В 62-ата минута обаче падна втори гол за съседките ни. Деветката Улза Макзути беше изведена сама срещу вратарката Роксана Шахънска - шут и 2:0 за Северна Македония.

В 71-ата минута отборът от РСМ остана в намален състав, след като Александра Марковска фаулира грубо Евдокия Попадинова и ѝ беше показан втори жълт картон. Това позволи на нашите момичета да погледнат още по-настървено към наказателното поле на гостенките. Любопитно е, че след като беше изгонена от игра, Марковска тръгна към трибуните на стадион "Васил Левски". В 77-ата минута страхотен изстрел от 30 метра разтресе горната греда на вратата на северномакедонките.

Натискът на "лъвиците" даде резултат в 79-ата минута, когато Леонора Желев посрещна центриране от фаул и след слаба намеса на вратарката Лековска топката се спря в мрежата - гол за България!

Пет минути след гола, момичетата на Силвия Радойска сътвориха меле пред рамката на РСМ, но отново гредата спря българките да отбележат попадение.

Изравнявнителният гол все пак падна вВ 90-ата минута. Тогава Полина Ръсина се възползва по чудесен и находчив начин от грешка на Лековска и отблизо направи 2:2. За съжаление, скоро след това дойде и последният съдийски сигнал.

Отличен мач отново направи вратарката ни Шахънска, която получи два гола, но спаси положения и е с голяма заслуга за равенството.