90′
Турнир: Лига на нациите Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 3033
90′

КРАЙ НА МАЧА!

България победи Гибралтар с 5:1 в мач от Лигата на нациите

39-годишен митничар стресна за кратко България, но "лъвовете" тръгнаха с разгром при Младен Кръстаич

Най-сетне победа - 5:1!

86′
Снимка 588686

Източник: startphoto.bg

84′

Джоузеф Чиполина напуска терена, за да се появи Итън Брито.

83′

Мартин Минчев се появява в игра за сметка на Радослав Кирилов.

81′

ГОООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! 5:1! МАРИН ПЕТКОВ! Гладът за голове в редиците на българския тим беше неутолим. Всичко това плавно доведе събитията до 5:1 в наша полза. Друг дебютант Марин Петков също запомни с добро разградската вечер, разписвайки се след перфектна асистенция на Радослав Кирилов. Нападателят на Левски пък се отличи с кинжален изстрел по диагонал.

Снимка 588688

78′

Темпото на игра спадна значително, като и двата тима просто дочакват последния съдийски сигнал на Павел Орел.

73′

Поцо ще замени Уокър за поредната гибралтарска смяна.

72′
Снимка 588691

71′

Смени и в България. Янис Карабельов влиза в игра вместо Илия Груев.

71′

Дебют за България на Никола Илиев, който влиза в игра вместо Илиян Стефанов.

64′
Снимка 588666

63′

Рийс Стич влиза в игра за сметка на 40-годишния Лий Каскиаро.

63′

Джоузеф Сърджант ще се опита да стабилизира гибралтарската защита.

62′

Тройна смяна в състава на Гибралтар. Първата от рокадите е Анесли за Джоли.

60′
Снимка 588665

56′

Кирил Десподов приключва участието си в мача, като той ще бъде заменен от дебютанта Георги Русев.

56′

Иван Турицов ще бъде съхранен от Младен Кръстаич, а на негово място ще играе Йоан Стоянов.

54′

ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! 4:1! ИЛИЯН СТЕФАНОВ! Буквално в следващата акция преднината на "трикольорите" вече набъбна на три попадения! Честта да направи 4:1 имаше халфът на Левски - Илиян Стефанов. Нани беше захранен от перфектно центриране с външен фалц от Кирил Десподов. Насочването му с глава беше спасено от Колинг, но при добавката прошка нямаше.

Снимка 588668

51′

ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! 3:1! КИРИЛОВ! Логичното се случи и 3:1 в полза на България стана в 51-ата минута. Изненадващо Петко Христов влезе в ролята на крило и с много хъс навлезе в близост до дясната греда на опонента. Футболистът на Специя изкара кълбото около дузпата, където след кратко меле със зверски голов удар изпъкна Радослав Кирилов.

46′

ДЕСПОДОВ! Българският тим стартира второто полувреме на високи обороти. Илиян Стефанов и Десподов разиграха бързо през центъра, след което нашият №11 демонстрира индивидуална класа и насочи към далечния ъгъл на гибралтарците. За жалост топката срещна футболист на гостите и излезе в корнер.

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 588676

44′

ДЕСПОДОВ! Кирил Десподов можеше да удвои преднината на България минута преди почивката. Звездата ни изпълни умело пряк свободен удар, но вратарят Колинг се протегна максимално, за да избие отиващата към неговия ляв ъгъл топка.

42′

Филип Кръстев недоволства от чешкия съдия Павел Орел, който според него обърка своето отсъждане, отсъждайки негов фаул в атака вместо пряк свободен удар за "трикольорите".

35′

ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! 2:1! ДЕСПОДОВ! За радост на всички ни, българският национален тим бързо намери път към втория гол в Разград. Поредна атака отдясно този път доведе до измъкването на Илиян Стефанов. Падайки Нани съумя да отклони към непокрития ни капитан Кирил Десподов, който от десетина метра стреля неспасяемо в мрежата на гостите.

Снимка 588678

30′

Пред Филип Кръстев се откри добра възможност да върне българското лидерство в 30-ата минута. Фуфу отправи шут от средна дистанция, който затрудни максимално Колинг заради рикошет, но все пак не го възпря от осъществяването на добра негова намеса.

25′

ГОЛ ЗА ГИБРАЛТАР! 1:1! ЧИПОЛИНА! Откриващото попадение явно успокои "трикольорите", които почти веднага допуснаха изравняването. Буквално в атаката след изпълнението на центъра, само добрата намеса на Петко Христов не позволи на вражески нападател да се разпише в опразнената врата. Прошка обаче нямаше при последвалия корнер, след който капитанът Рой Чиполина мощно с глава насочи в нашата мрежа.

Снимка 588677

24′
Снимка 588670

22′

ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! 1:0! ВАЛЕНТИН АНТОВ! "Трикольорите" поведоха в резултата с настъпването на 22-ата минута. Филип Кръстев изпълни ъглов удар, при който Валентин Антов се освободи от персоналния си пазач и с глава не остави шансове на Колинг за 1:0.

Снимка 588675

20′

Още едно добро подаване се откри пред Стефанов в последвалата атака, когато блокиран изстрел на Ради Кирилов достигна до нашия №22, ала и този изстрел не намери очертанията на гибралтарската врата.

18′

СТЕФАНОВ! България на Младен Кръстаич напомни, че все пак е в ролята на фаворит в този международен сблъсък, след като Илиян Стефанов можеше да открие в 18-ата минута. Халфът на Левски се измъкна от капитана на гостите Чиполина, но последвалият му удар с глава беше отразен от Дейл Колинг.

13′
Снимка 588656

12′

Дебютантът Илия Груев реши да пробва нещо нестандартно в 12-ата минута, когато отправи извеждащ пас от дълбочина за Радослав Кирилов. Вратарят на Гибралтар обаче "прочете" ситуацията и напусна пределите на наказателното си поле, за да изчисти.

10′

След прекалено лежерни начални минути, България създаде първото положение пред вратата на аутсайдера в 10-ата минута. Върната топка от Кръстев в полето на Гибралтар бе отиграна с воле от Радослав Кирилов, ала кълбото премина много високо над горната греда.

2′

Началото на двубоя не се разви по начина, който мнозина очакваха. Гостите от Гибралтар се настаниха за известно време в наказателното поле на "лъвовете", но хвърлените топки след тъч не доведоха до напрежение пред Даниел Наумов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ В ФАВОРИТ В МАЧА!

1′