Австрия постигна убедителна победа с 5:1 над Норвегия в двубой от група 3 на Лига "В" в Лигата на нациите.

Двата тима си размениха по един гол през първата част, след като Марко Арнаутович даде аванс на австрийците в 8-ата минута с шут от границата на наказателното поле, а в 39-ата минута Александър Сьорлот засече центриране от пряк свободен удар във вратата на Патрик Пенц.

През втората част обаче тимът, воден от Ралф Рангник, вдигна оборотите, а Ерлинг Халанд и компания не успяха да отговорят на действията на домакините.

Още в първите минути на втората част Андреал Ханче-Олсен извърши нарушение в наказателното поле, което доведе до наказателен удар. Зад топката, за да изпълни дузпата, застана Марко Арнаутович, който не остави никакъв шанс на Ориан Ниланд.

В 58-ата минута Романо Шмид центрира от корнер, а Филип Линхарт надсочи персоналния си пазач и с глава се разписа за 3:1.

Само четири минути след това австрийците вкараха четвърти гол. Марсел Забицер центрира към непокрития Стефан Пош, който нямаше проблем отблизо да засече топката във вратата на Ниланд.

Забицер се отчете с още една асистенция в 71-ата минута, когато намери на далечната греда Михел Грегорич, а той оформи крайното 5:1 за Австрия.

След този двубой три тима от група 3 на Лига "В" имат по седем точки. Австрия, Норвегия и Словения имат един и същи актив, докато Казахстан е последен със спечелена само една точка.