Отборът на Лудогорец спечели по изключително драматичен начин с 2:1 гостуването си на Спартак (Търнава) и запази шансове да прескочи групата си в Лигата на конференциите.

Гол на Матиас Тисера с последния удар в мача в 95-ата минута донесе инфарктния успех, който изкачи "орлите" на второто място в група "H" кръг преди края.

По този начин Лудогорец ще търси победа срещу Нордселанд у дома в последния мач, за да продължи към елиминациите. В другия мач от групата Нортселанд размаза Фенербахче с 6:1.

Спартак (Търнава) - Лудогорец 1:2 (Развой на срещата по минути)

Важен мач за "орлите"

Лудогорец започна по-активно двубоя и в началните минути момчетата на Георги Дерменджиев центрираха няколко пъти опасно в полето на Спартак, но снажните бранители на словаците се справяха безупречно.

Точно в средата на първата част гостите успяха да пратят топката в мрежата на Спартак. Квадво Дуа изведе Кайо Видал в наказателното поле, но защитник на домакините блокира нападателя на "орлите". Топката обаче попадна в краката на Текпетей и той се разписа с мощен шут. Топката беше заложена на центъра и всички очакваха играта да се поднови при резултат 0:1, но реферът даде сигнал, че ситуацията се преразглежда за засада. Оказа се, че още в зародиша на атака, при паса на вратаря Падт към Текпетей, нападателят е бил в положение на засада и голът беше правилно отменен.

Снимка 644227

Източник: startphoto.bg

В 29-та минута Недялков центрира опасно от левия фланг, а Пьотровски стреля с глава от непосредствена близост, но право във вратаря на домакините.

Второто полувреме ни предложи доста повече емоции и само две минути след подновяването на играта гостите от Разград сътвориха една от най-добрите си комбинации от началото на мача. В заключителния ѝ етап Текпетей изведе брилянтно Педро Нареси сам срещу вратаря, бразилецът нанесе удар, но той бе отразен от стража на словаците.

Снимка 644221

В 66-ата минута гостите пропуснаха нова добра възможност. Кайо Видал получи топката в наказателното поле и дриблира между трима играчи на Спартак, осигури си пространство за шут и стреля с десния крак, но вратарят на домакините беше на мястото си и с една ръка изби в корнер.

Домакините капитулираха четвърт час преди края на двубоя. Якуб Пьотровски открадна топката в центъра на терена и тя достигна до Бърнард Текпетей, който с едно докосване изведе Квадву Дуа на стрелкова позиция. Швейцарецът за пореден път демонстрира голмайсторския си нюх и откри резултата.

Снимка 644225

Само 4 минути след гола на Дуа, Спартак успя да възстанови равенството. Домакините организираха добра атака, а топката достигна до Ерик Даниел, който с техничен удар извън наказателното поле препарира Падт за 1:1. Но най-интересното предстоеше.

Пет минути преди края Желкович игра с ръка в наказателното си поле и след преглед със системата ВАР, главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Оливие Вердон, но изстрелът му в десния ъгъл беше твърде слаб и вратарят спаси.

Лудогорец дочака своя миг буквално 5 секунди преди изтичането на продължението. Тогава Кайо Видал центрира от левия фланг, Тисера стреля с десния крак, а вратарят улови топката, но я изпусна и тя пак отиде в Тисера, който от втория път беше точен. А съдията дори не позволи на домакините да изпълнят център и свири край, докато играчите на Георги Дерменджиев ликуваха на терена след крайното 1:2!