ПСВ Айндховен и ФК Копенхаген направиха истински спектакъл в първия мач помежду си от осминафиналите в Лигата на конференциите. Двубоят завърши 4:4, като домакините през цялото време бяха догонващи и дори пропуснаха дузпа, но в крайна сметка стигнаха до равенство.

В 6-ата минута Вилиам Бьовинг от гостите нацели лявата греда, а секунди по-късно негов пас намери Исак Йоханесон и 18-годишният талант откри резултата.

Рома победи Витес с 1:0 в Лигата на конференциите

Рома измъкна ценна победа навън срещу Витес

Моуриньо трябва да е доволен

В 21-ата минута ПСВ изравни с попадение на Коди Гакпо. Звездата на домакините получи пас от Мадуеке и прати топката в мрежата. Радостта на домакините обаче продължи кратко, защото само две минути по-късно Пепе Биел върна аванса на ФК Копенхаген.

В 43-ата минута Биел центрира от корнер, а Лерагер беше оставен непокрит в наказателното поле и с глава вкара трети гол за ФК Копенхаген.

След почивката в игра за ПСВ се появиха Еран Захави и Рицу Доан. Именно японският халф върна едно попадение в 50-ата минута след грешка в защитата на ФК Копенхаген. В 62-ата минута ПСВ получи дузпа за нарушение на Петер Анкерсен срещу Макс. Зад топката застана Коди Гакпо, но Грабара усети посоката на удара му и спаси. Надмощието на домакините продължи и Гакпо бързо се реваншира за пропуска си. Нападателят вкара за 3:3 в 70-ата минута след щастлив рикошет.

Шоуто не спря дотук. В 78-ата минута Пепе Биел пресече пас в противниковата половина и с прецизен удар заби четвърти гол за ФК Копенхаген. И това обаче не беше достатъчно за победата, защото в 85-ата минута Захави засече центриране на Гакпо за финалното 4:4.

Лестър - Рен 2:0 в мач от Лига на конференциите