Бодьо/Глимт е сред осемте най-добри отбора в Лигата на конференциите. Норвежците елиминираха пореден сериозен съперник в лицето на АЗ Алкмаар, след като се добраха до равенство 2:2 в реванша в Нидерландия след продължения.

Първата среща бе спечелена от скандинавците с 2:1 и така с общ резултат 4:3 те продължават към 1/4-финалите в турнира.

Евангелос Павлидис даде преднина на АЗ Алкмаар в 18-ата минута, но Амал Пелегрино изравни в 26-ата. Отново Павлидис направи резултата 2:1 в 30-ата минута.

Този резултат се запази до края на редовните 90 минути и при това положение се стигна до продължения. В тях норвежците успяха да стигнат до безценния втори гол, а негов автор бе Алфонс Сампстед в 105-ата минута за 2:2.

С този резултат Бодьо/Глимт си осигури място на 1/4-финалите и ще продължи да пише европейската си приказка. За АЗ Алкмаар участието в турнира приключва до тук.