120+5′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "ОПАП Арена", гр. Атина (Гърция) Зрители:
120+5′

КРАЙ НА МАЧА! ОЛИМПИАКОС ПЕЧЕЛИ!

Олимпиакос победи драматично Фиорентина с 1:0 във финала за Лигата на конференциите

Купонът ще е в Атина! Олимпиакос посече Фиорентина в продълженията и спечели Лигата на конференциите

Ел Кааби донесе голямата радост за гърците в 116-а минута

116′

ГООООООООООЛ! 1:0!!! Ел Кааби!! Четири минути преди края на второто продължение гръцките фенове избухнаха в бурна радост, след като Ел Кааби засече центриране на Сантяго Есе и с глава прониза италианците за 1:0. Голът дълго време беше преразглеждан за засада, но съдиите прецениха, че такава няма и попадението беше признато.

115′
Снимка 667187

Източник: Gettyimages

110′

В 110-а минута Фиорентина организира страхотна многоходова атака, която завърши с удар на Нанитамо Иконе, ала Цолакис внимаваше и успя да спаси.

105′

Играчите пиха по глътка вода, получиха кратки указания от треньорите, размениха си полетата и играта беше подновена.

Снимка 667173

105′

Първото продължение завърши!

99′

Капитанът на италианския отбор Кристиано Бираги получи жълт картон.

96′

Няколко минути по-късно Йоветич напредна с топката в полето на Фиорентина и нанесе страхотен удар, но Терачано отново успя да спаси и да опази мрежата си суха.

94′
Снимка 667184

93′

Стеван Йоветич получи жълт картон за претенции към съдията. Футболист на Фиорентина игра с ръка в наказателното си поле и това предизвика протестите. Съдията обаче беше категоричен, че дузпа няма.

90′

НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

90+7′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! Следват две продължения по 15 минути!

90′

По всичко изглежда, че двата тима се примириха с равенството и двубоят отива към две продължения по 15 минути. Все пак ще имат възможност да решат мача в редовното време, след като реферът даде 7 минути продължение.

Снимка 667182

80′

Трибуните на стадиона на АЕК бяха готови да избухнат, когато в 80-ата минута Висенте Ибора насочи изключително опасно топката с глава след центриране в полето на Фиорентина. Кълбото все пак профуча покрай дясната греда на вратата.

78′

Куаме получи първия жълт картон през втората част.

69′

В 69-а минута се откри страхотен шанс за момчетата на Винченцо Италиано. Кристиан Куаме получи топката в наказателното поле и стреля нескопосано, но се получи коварен удар - Цолакис все пак успя да реагира и със сетни усилия изби в корнер.

61′
Снимка 667177

56′

Дикторът на стадиона обяви колко са зрителите на стадион "ОПАП Арена" в Атина - 26 842.

54′

Спокойни първи минути на второто полувреме. Играта често е накъсвана с нарушения в центъра на терена.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

Снимка 667175

Източник: startphoto.bg

43′

Равенството при картоните беше възстановено. Мартинес Куарта беше официално предупреден.

40′

Пет минути преди почивката играта беше спряна, след като Пиетро Терачано и Ел Кааби се сблъскаха тежко, но в крайна сметка и двамата се отърваха без травми и ще продължат мача.

33′
Снимка 667176

28′

Даниел Поденс получи първия жълт картон в мача.

25′

Мачът продължи да бъде равностоен и да няма попадения, но това можеше да се промени в 25-ата минута, когато Поденс засече с глава центиране в наказателното поле, ала вратарят на "виолетовите" отново демонстрира отличен рефлекс.

Снимка 667174

9′

В 9-ата минута топката влезе във вратата на Олимпиакос, но попадението беше отменено заради засада. В тази минута Фиорентина изпълни корнер, след който Бираги прати топката в наказателното поле, а там Никола Миленкович я мушна в мрежата, но се оказа, че сърбинът е бил в нередовна позиция.

4′

Вдъхновени от своите верни привърженици домакините се хвърлиха в атаки от първите минути и в 4-тата имаха добра възможност за гол. Даниел Поденс получи топката на левия фланг, дриблира по ръба на наказателното поле и нанесе страхотен шут с десния крак, но са само за да предизвика невероятната намеса на Пиетро Терачано.

1′

74. Андреас Нтой 72. Антонин Барак

Време е за финал №2 в Европа през този сезон. След като Аталанта спечели своя първи трофей от турнир на УЕФА, сега към историята се е устремил и Олимпиакос.

Гръцкият гранд ще се чувства домакин срещу Фиорентина в спора за трофея в Лигата на конференциите в Атина.

Винченцо Италиано преди финала: Нашето отношение трябва да бъде такова, че все едно това е последният мач в кариерите на всички ни

Треньорът на Фиорентина за нагласата преди сблъсъка

Това е първият финал за "червено-белите" в евротурнирите, докато "Виола" има пет зад гърба си.

Преди година тимът на Винченцо Италиано отново достигна до последния мач в третата по сила надпревара на Стария континент, но отстъпи с 1:2 на Уест Хем. Въпреки солидния опит на "виолетовите" във финали, те имат само един трофей - този от несъществуващия вече КНК след 4:1 над Рейнджърс. Това е и първият италиански триумф в Европа изобщо.

Големият жокер за гърците пък е Хосе Луис Мендилибар, който преди година изведе Севиля до традиционен успех в Лига Европа след успех на финала срещу Рома. Именно под негово ръководство през тази кампания Олимпиакос сътвори чудо, след като загуби първия мач от Макаби Тел Авив с 1:4 у дома, но спечели реванша с 6:1 след продължение.

"Този мач ни показа на какво сме способни. Ние изоставахме, но направихме всичко, за да преобърнем хода на събитията. Тогава разбрахме, че можем да стигнем много далеч в турнира", сподели Мендилибар преди финала.

"Фиорентина е готова да се поучи от грешките си от загубения финал миналата година, за да победи Олимпиакос и да вземе трофея в турнира на УЕФА Лига на Конференциите", заяви на свой ред Италиано. - Eдинственото нещо, което е различно е, че вече сме преживели някои неща. Имаме малко опит, носим го със себе си и утре трябва да го покажем. Не можем да правим грешки, трябва да сме бдителни и концентрирани."

Последните 10 срещи на Олимпиакос във всички турнири: Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби. От тях 5 победи в последните 5 домакинства.

Последните 10 срещи на Фиорентина във всички турнири: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби. От тях 2 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 5 гостувания.