34-годишният датски съдия Мортен Крог ще ръководи срещата-реванш между АПОЕЛ (Никозия) и Ботев (Пловдив) от втория квалификационен кръг на турнира на УЕФА Лига на Конференциите. Първият мач на националния стадион в София завърши без голове.

Крог е известен в родината си с това, че не се колебае да превърне жълтия картон в червен и като цяло доста често гони играчи от терена.

Ще му помагат в жегата на стадион ГСП Щефен Бек Брамсен и Якоб Лодал Маструп, а четвърти съдия също е датчанин - Айдън Услу. Словенецът Дарко Чеферин е съдийски наблюдател на УЕФА, а дежурен делегат на централата Мартон Естерхази от Унгария.

Англичанинът Дейвид Куут пък получи назначение за срещата между ЦСКА и Македония Гьорче Петров (Република Северна Македония), която също ще се играе в четвъртък, но в София. И този двубой в първото си действие край бреговете на река Вардар завърши 0:0.

АПОЕЛ се подсили преди реванша с Ботев

С нов играч

Куут, който е съдия от втора категория на УЕФА, ще има асистенти като Йън Хъсин и Ник Хоптън, а четвърти съдия е Робърт Джоунс - всички от Англия. Делегат на мача е Душко Грабовац от Хърватия, а съдийски оценител Ханес Каасик (Естония).

Испанецът Сесар Сото Градо ще ръководи гостуването на Левски на стадион "Тумба" в Солун, където софиянци трябва да устискат преднината си от 2:0 в първия мач. Асистенти на испанеца са назначени Икер де Франсиско Грихалба и Карлос Алварес Фернандес. Табелката за смени и добавено време ще вдига Алехандро Мюнис Руис. Испанската съдийска бригада съвсем скоро влезе в европейските назначения и дори получи квалификационен мач за Шампионската лига в Албания.

Легендарният финландски рефер Юни Хютия ще пише оценки на арбитрите, а делегат на Евроцентралата е Марк Евънс от Уелс.

Доста българи са получили назначения в УЕФА като делегати или съдийски наблюдатели. Най-престижен е нарядът на Ивета Банкова. Шефката на Международния отдел на БФС е делегат на квалификацията за Шампионската лига между АЕК (Ларнака, Кипър) и Мидтиланд (Дания).

Андрей Мединцев, също служител на международния отдел, е делегат на срещата ФКСБ (бивш Стяуа, Румъния) и Сабуртало (Грузия) от Лигата на Конференциите. Нели Лозева пък е делегат на Тре Фиори (Сан Марино) - Б36 Торсхавън (Фарьорски острови).

Съдийски наблюдатели са двамата заместник-председатели на Съдийската комисия на БФС. Костадин Гергинов ще следи арбитрите на срещата Пайде Линамеесконд (Естония) - Арарат-Армения на стадиона в Пярну. А Йорданов ще пътува до Крайова, където играят местният Университатя и Влазня (Албания).