Левски отпадна от Лига на конференциите, след като в третия кръг загуби Хамрун Спартанс след изпълнение на дузпи. "Сините" победиха малтийците с след 1:0 в първата среща, но в реванша на "Герена" отстъпиха с 1:2 и се стигна до изпълнение на наказателни удари.

Играчите на треньора Станимир Стоилов допуснаха гол в 78-ата минута, когато Матю Гуиламлер се разписа. Вандерсон Цунами (90') възстанови равенството, но веднага след попадението му гостите отново отбелязаха, благодарение на Камензули (92') след ужасяваща грешка на Николай Михайлов. При изпълнението на дузпите Цунами и Филип Кръстев пропуснаха от бялата точка.

Левски - Хамрун Спартанс: 1:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна отлично за домакините, които можеха поведат в резултата още във втората минута. Уелтън открадна топката и нахлу в наказателното отдясно. Бразилецът стигна до опасна близост до вратата на Хенри Бонело и опита да подаде към Роналдо, който обаче не успя да уцели топката, след което защитата на гостите се справи със ситуацията.

Снимка 583857

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

В следващите минути малтийците се опитваха да изненадат "сините" с контраатаки, но не успяваха да стигнат до вратата на Николай Михайлов.

В 17-ата минута Хосе Кордоба елиминира двама футболисти на гостите и стреля от дистанция, но твърде слабо и топката попадна в ръцетена Хенри Бонело.

Снимка 583856

В разстояние на десетина минути Вандерсон Цунами пропусна две отлични положения да се разпише. Първо в 34-ата минута бранителят засече центриране на Андриан Краев, но Хенри Бонело спаси. В 44-ата пък бразилецът с глава прати топката на сантиметри от лявата греда. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Снимка 583855

В началото на втората част имаше леко напрежение в наказателното поле на Левски, след която се стигна до ъглов удар за малтийците. Николай Михайлов изпитваше болки след тази ситуация, но при изпълнението на корнера се стигна до удар.

Снимка 583854

Последваха равностойни минути на "Герена". Двата отбора концентрираха играта в средата на терена. Това увеличи и броя на нарушенията.

В 78-ата минута гостите поведоха в резултата. Матю Гуиламлер засече центриране отляво и насочи топката към вратата. Там Никоалй Михайлов допусна нелепа грешка, изпускайки кълбото, която после бе лесна мишена за играча на малтийците, който от непосредствена близост се разписа.

Снимка 583853

В 90-ата минута Вандерсон Цунами изравни. Футболистът се извиси над всички след центриране на Филип Кръстев от ъглов удар в наказателното поле и с глава прати топката във вратата.

Радостта на "сините" обаче бе кратка, тъй като Николай Михайлов допусна втора ужасяваща грешка. Стражът се опита да затвори нахлуващия в пеналтерията Моуса Сове и се отдалечи твърде много от вратата си. Михайлов не успя да отнеме топката от играча и той подаде към Камензули, който с техничен диагонален изстрел прехвърли струпалите се пред вратата футболисти и прати топката във вратата. Така се стигна до продължения.

Снимка 583852

Малтийците създадоха първото положение в добавената част, но Елвис Машик не успя да уцели вратата от удобна позиция. В ответната атака пък Цунами не успя да уцели вратата с удар от границата на наказателното поле. През второто продължение пък Филип Кръстев стреля под гредата от статично положение, но Бонело изби в корнер. В ответната атака пък Додо се озова очи в очи с Михайлов, но този път играчът на Хамрун не уцели топката с първото докосване.

Снимка 583844

Така се стигна до дузпи, в които Цунами и Филип Кръстев пропуснаха, а Хамрун вкара всичките си четири удара и по този начин се класира за плейофите на Лигата на конференциите.