Левски загуби от АЗ Алкмаар с 0:2 в първи двубой между двата отбора от плейофите на Лига на конференциите, игран на националния стадион "Васил Левски".
След сравнително равностойно първо полувреме, гостите все пак дръпнаха в резултата след два бързи гола на Ибрахим Садик (56') и Трой Парът (62'). "Сините" могат да съжаляват, че не отбелязаха попадение. С пропуски се отличиха Марин Петков и Радослав Кирилов, а Евертон Бала нацели гредата от пряк свободен удар.
Реваншът е след седмица. Срещата на на стадион "AFAS" в Алкмаар ще започне в 20:30 часа българско време.
Двубоят бе равностоен в началото на първото полувреме, като Меес де Вит не уцели вратата на Левски с удар от малък ъгъл, а "сините" стигнаха до опасност след центриране. Рилдо подаде топката и няколко нидерландци се разминаха с нея, а на далечна греда я чакаше Кристиан Макун. Последният пред него обаче успя да я избие и така равенството се запази.
Източник: startphoto.bg
АЗ Алкмаар постепенно овладя центъра на националния стадион "Васил Левски", но българските вицешампиони останаха стабилни и полувремето завърши наравно 0:0.
Алкмаар поведе още в началото на втората част. В 56-ата минута Исак Йенсен пое топката по лявото крило и направи прецизно центриране към далечната греда, където Ибрахим Садик надскочи футболист на "сините", стреля с глава и изпрати топката в далечния ъгъл на Светослав Вуцов за 1:0.
Източник: startphoto.bg
Левски отговори още в първата си атака след подновяването на играта. Радослав Кирилов отне топка по лявото крило и центрира ниско към дузпата, а тя стигна до свободния Марин Петков. Българският национал обаче стреля слабо от чиста позиция и пропусна най-чистото положение.
Левски не успя да се възползва от импулса в играта си и моментално допусна втори гол. Защитата на "сините" остави твърде много свободни играчи в наказателното си поле и Светослав Вуцов успя да спаси удар от чиста ситуация на Пеер Коопмейнерс, но не и добавката на Трой Парот.
Източник: startphoto.bg
Левски опита да направи натиск в следващите минути и удари греда от статично положение на Евертон Бала, а останалите атаки завършваха предимно с разбърквания в наказателното поле или неточни центрирания. Така "сините" отстъпиха с 0:2 на АЗ Алкмаар и ще имат трудна задача след седем дни в Нидерландия.

machkai-kobra-2
на 21.08.2025 в 20:32:15 #48Томашенко си изкара сезона а Керкеза ще изкара поне 2 Сега разкарва е всички симуланти купуваме си момчета на които им се играе и почваме
tundzhaka
на 21.08.2025 в 20:31:29 #47Хулио* Изобщо неможи да става въпрос за сравнение между нас и вас в момента. Нищо общо няма
machkai-kobra-2
на 21.08.2025 в 20:30:48 #46Тунжак Абе то и Хамрун и тампере тук пере също не беше ги чувал
Ataspor
на 21.08.2025 в 20:29:11 #45нешо на 21.08.2025 в 23:27:24#58 Само за 4 дни се спука синият балон .От Европа са аут,а в България тепърва ще имат проблеми. Просто играха със слаби отбори и бяха във форма заради многото мачове, докато другите още не бяха влезли в час. ------------- Аз почти съм сигурен , че дон Хулио ще излети преди Керкез
tundzhaka
на 21.08.2025 в 20:28:26 #44но както и да е , те нека си злобеят, нищо че отборчето и е жалко и е далеч изобщо от професионален футбол като ниво. ЕКТ догодина със сигурност отново няма да има.
нешо
на 21.08.2025 в 20:27:24 #43Само за 4 дни се спука синият балон .От Европа са аут,а в България тепърва ще имат проблеми. Просто играха със слаби отбори и бяха във форма заради многото мачове, докато другите още не бяха влезли в час.
tundzhaka
на 21.08.2025 в 20:27:23 #42това на сепси отборчето градчето му забравих името и никога не го бяхме чували никой.
tundzhaka
на 21.08.2025 в 20:26:06 #41а в реванша ще опитаме да направим каквото може, но с показаното можем да се гордеем че вървим нагоре!
tundzhaka
на 21.08.2025 в 20:25:15 #40С показаното от Левски може да се гордеем, трябва ни голаджия малко повече острота и идея в атака и гледай кво става. Само Левски
machkai-kobra-2
на 21.08.2025 в 20:24:02 #39От диемата много услужливо не показаха целия стадион цял мач за да не се види колко е празен
metal_kris_1918
на 21.08.2025 в 20:23:52 #38Добър мач за Левски. Това са възможностите на клубния ни футбол в момента Докато водещите ни отбори не се класират всяка година в групите , поне на третия по важност турнир… няма как да говорим за развитие на клубния футбол
Ataspor
на 21.08.2025 в 20:23:40 #37Аз чакам бутонките, оня малоум да каже, как е имало 40 - 45 000 на стадионо
steiner
на 21.08.2025 в 20:23:13 #36https://topsport.bg/parva-liga/nasko-sirakov-az-uspeh-na-tsska-ne-moga-da-pozhelaya.html Говеда,нема се прайте на майка Тереза.Всички сте,като Раев.Поне бъдете откровени,като него.
soprano
на 21.08.2025 в 20:22:52 #35Нако тръгнал да коментира другите отбори,а не гледа че някакви селяци от Македония ги очукаха в първия мач.Като нищо ще лапнат плувката и ще отпаднат от този Гранд Шкендия
нешо
на 21.08.2025 в 20:22:50 #34Синя мастийо-феновете на Милан правиха погребение но Интер с ковчег като загубиха от ПСЖ,а феновете на Арсенал се бъзикат с Тотнъм в социалните мрежи, че са им вкарали два гола в последните минути също ПСЖ. Така че навсякъде я има тая вражда и никой фен не се радва на успех на градския съперник.
viktor-krumov
на 21.08.2025 в 20:22:32 #33Пак ти казвам,български футбол не гледам,само и единствено в Европа,когато играят отборите.Еднкаво тъпо е да злобееш,независимо от коя страна,.Левски,ЦСКА,се тая.Насо каквото е казал е също неприемливо за човек,който заема определена длъжност.Ебавките са си ебавки,на мен ми е чудно баш си злобата от къде я изкарват някои хора.То си личи от коментарите кой злобее и кой се ебава.Т'ва е.
tundzhaka
на 21.08.2025 в 20:21:11 #32blue-terror_14 на 21.08.2025 в 23:19:25#43 Опсс,вие не живеете,вие съществувате -------- Специално някой елементи тяхното съществуване е доста жалко и вредно за околните. паразити.
tundzhaka
на 21.08.2025 в 20:19:22 #31Ся не трябва да правим трагедия, жалкото е че можеше и да не губим, все пак съперника не е някъв случаен.
salam-drugari
на 21.08.2025 в 20:17:10 #30Това е за съжаление нивото до което мутрите докараха футбола ни. Два преодоляни плажни кръга и до тук. Ако може евентуално разцъкване в групите на интертото-то. Минаха времената кога стигахме до 1/8, 1/4, 1/2 финали Пропуска на оня пиклю М. Петков след първия гол на АЗ от положение по-чисто отколкото дузпа и разнасянето на Майкон кат пръскачка из холандска плантация за марихуана при втория гол просто беше олицетворение на дивото неможене до което стигнаха нашите професионални клубове.
steiner
на 21.08.2025 в 20:16:47 #29"Не мога да пожелая успех на ЦСКА в Европа." Наско Раев Виктор,коментирай,какъв е живота на приносителя на акции.