Левски изкова инфарктна победа над Хамрун Спартанс в първия мач от 3-ия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

"Сините" се наложиха с 1:0 в Малта с попадение в последните секунди на двубоя, вкарано от Филип Кръстев. Именно халфът пропусна да изведе столичани напред в резултата в 11-ата минута след като не бе точен от дузпа.

През първото полувреме тимът на Станимир Стоилов тотално владееше инициативата и само можеше да съжалява, че не води в резултата.

През втората част домакините вдигнаха оборотите и оказаха сериозна съпротива на "сините".

Снимка 583116

Срещата се изигра при изключително топло време, а настилката на терена допълнително затрудни състава на Левски. За домакините от Малта двубоят бе истински празник, а феновете огласяха трибуните с неспирна музика, песни и ръкопляскания.

Хамрун Спартанс - Левски, 0:1!

Мачът е от 20:30 часа

Мачът започна с тотален натиск на "сините". В 8-ата минута Уелтън проби и изскочи на много добра позиция, сам срещу вратаря, но Бонело изби.

Минута по-късно след изпълнение от корнер на Георги Миланов, Матю Гюламие задържа с две ръце Билал Бари в наказателното поле и реферът мигновено отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Филип Кръстев, който обаче нацели дясната греда с удара си.

Снимка 583125

"Сините" продължиха да владеят инициативата и не показаха притеснение в играта си след пропусната дузпа.

В 29-ата минута домакините създадоха първа опасност след като Джони преодоля Кордоба и опита удар, Михайлов изби. След последвалия корнер, се стигна до нов удар на играч на домакините, топката придоби опасна траектория, но стражът на "сините" се намеси, избивайки с една ръка.

Снимка 583127

Последва пропуск на Цунами, който стреля с глава, но топката мина близо до вратата. През втората част малтийците оказаха доста по-сериозна съпротива, започвайки нахъсано.

В 59-ата минута Хамрун можеше да поведе. Додо бе оставен непокрит след подаване отдясно на другия лидер на домакините Джони и отправи много опасен удар, но стражът на Левски изби.

"Сините" си върнаха контрола на топката след 75-ата минута, когато все по-често опитваха да застрашат Бонело.

Снимка 583136

В добавено време, секунди преди края Краев отправи удар от далечна дистанция, топката рикошира в противников защитник и попадна във Филип Кръстев, който от десетина метра вкара безценно попадение.