Копенхаген победи Локомотив (Пловдив) с 4:2 в мач-реванш от третия предварителен кръг на Лига на конференциите. Първата среща на "Лаута" завърши 1:1.

Домакините откриха резултата на "Паркен" в 11-ата минута след гол на Кевин Дикс. Девет по-късно отново нидерландецът удвои. В 30-ата минута Димитър Илиев намали, но десет минути по-късно Пеп Биел върна преднината от два гола на датчаните. В 48-ата минута Мохамед Дарами бе точен за 4:1. Крайният резултат оформи Лукас Салинас в 85-ата минута.

Копенхаген - Локомотив (Пд) 4:2, гол на Салинас

Първата среща завърши 1:1

Двубоят започна много силно за домакините. Илко Пиргов трябваше да се намесва още в началните секунди след пробив на Мохамед Дарами отляво и коварен удар на играча с номер 11. Родният страж се справи, след което последва добавка на Камил Вилчек, но полякът не намери целта.

Снимка 542949

Източник: Фейсбук/ Локомотив Пловдив

В 4-ата минута Димитър Илиев опита да изненада Камил Грабара от даленча дистанция, но стражът не бе затруднен.

Сериозният натиск на датчаните даде резултат в 11-ата минута. Тогава Кевин Дикс се извиси над всички след центриране от корнер отляво и с глава не остави шансове на Пиргов.

Снимка 542951

Четири минути по-късно Расмус Фалк изведе Камил Вилчек сам срещу вратаря на Локо. Стражът се справи и изби в корнер. След неговото изпълнение Дикс бе оставен непокрит на втора греда, но не намери очертанията на вратата.

В 20-ата минута Копенхаген стигна до втори гол. Дарами премина с лекота през Кристиан Гомис отляво, нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас за Дикс, който от метър-два нямаше как да не порази вратата - 2:0.

Пет минути след това Пиргов отново трябваше да се намесва. Расмус Фалк бе изведен от Дикс сам срещу стража на пловдивчани, но ударът му бе отразен.

В 30-ата минута Локомотив се върна в мача. Гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар отляво на вратата. Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле, където Артур Крачун се извиси и с глава нацели горната греда. Топката попадна в Димитър Илиев, който отправи удар от неудобна позиция. Камил Грабара и Виктор Кристиансен не успяха да се намесят добре и кълбото порази целта.

Снимка 542952

Копенхаген отново увеличи оборотите и десет минути по-късно си върна аванса от два гола. Дарами намери Пеп Биел пред наказателното поле отляво. Испанецът пое топката, навлезе навътре и с прецизен шут прати кълбото в долния ляв ъгъл за 3:1.

Три минути след подновяването на играта датският гранд стигна до четвърти гол. Многоходова атака с над двадесет подавания завърши с отличен извеждащ пас за Дарами, който насочи в далечния ъгъл за 4:1.

Снимка 542953

В 55-ата минута Пиргов отрази нов удар на Дарами. Десет минути след това резервата Йонас Винд проби през центъра и отправи коварен шут, който мина покрай вратата.

В 71-ата минута гредата спаси Локомотив. Винд получи пред наказателното поле, навлезе в него и с мощен шут разтресе горната греда, след което топката тупна на голлинията.

Снимка 542954

В 85-ата минута "смърфовете" стигнаха до втори гол. Олексей Биков намери Бирсент Карагарен в центъра. Той продължи към резервата Николай Николаев отдясно. Фланговият футболист центрира в наказателното поле, където Митко Илиев свали топката за Лукас Салинас. Бразилецът потърси десния ъгъл и след рикошет в Давит Хочолава топката се озова в мрежата.