ФК ЦСКА 1948 победи с 2:1 кипърския Пафос в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. "Червените" стигнаха до успеха след като осъществиха пълен обрат. Кипърците поведоха още в десетата минута с попадение на Муамер Танкович, но след голове на Марио Илиевски и Талес от дузпа, съставът воден от Валентин Илиев се поздрави с успеха.

Попадение на Илиевски през второто полувреме пък бе отменено след преглед със сидстемата ВАР.

Пафос започна по-активно в началните минути на двубоя. Първата по-голяма опасност пред вратата на ФК ЦСКА 1948 дойде в 7-ата минута, когато Педро Пелажио хвърли топката дълбоко в наказателното поле на домакините от тъч, а след разбъркване Муамер Танкович отправи удар, който обаче бе неточен.

В 9-ата минута Танкович излезе на чиста стрелкова позиция в наказателното поле на "червените", но Петър Маринов направи страхотно спасяване.

Натискът на Пафос даде резултат в 10-ата минута, когато Жажа напредна на скорост по лявото крило, като сви топката за Муамер Танкович, който с първото си докосване в наказателното поле на домакините засече топката в мрежата, не оставяйки никакви шансове на Петър Маринов да отрази.

Снимка 678075

Източник: startphoto.bg

Първият удар към вратата на Пафос дойде в 14-ата минута, когато Бирсен Карагарен получи топката отдясно и центрира на втора греда към Радослав Кирилов, който стреля с глава, но право в ръцете на Ивица Ивушич.

Мустафа Наме се бе включил в предни позиции в 16-ата минута, като успя да нанесе удар към долния десен ъгъл на вратата на ЦСКА 1948 от границата на наказателното поле, но Петър Маринов показа добър рефлекс и успя да избие топката.

Капитанът на кипърския тим Жайро навлезе в наказателното поле на ЦСКА 1948 след пробив отляво, след което стреля от малък ъгъл, но стражът на ЦСКА 1948 се намеси и отрази в 18-ата минута.

ЦСКА 1948 успя да се възползва от колебание в отбраната на Пафос и да вазстанови равенството. Бирсент Карагарен проби отдясно и центрира остро в наказателното поле на гостите. Там Давид Голдар се опита да изчисти топката с глава, но за малко да си отбележе автогол, тъй като уцели напречната греда. Марио Илиевски се възползва от разбъркването и с първото си докосване съумя да прати топката в мрежата зад Ивица Ивушич в 29-ата минута.

Снимка 678092

Бруно центрира отдясно на втора греда, където Петър Маринов увисна, а Жайро имаше възможност да прати топката в опразнената врата, но не намери очертанията ѝ в 44-ата минута. Това бе и последната опасна ситуация за първото полувреме.

ФК ЦСКА 1948 започна по-активно втората част. Марио Илиевски се възползва от неточни действия на Дерик Лукасен на границата на собственото му наказателно поле и отне топката, след което футболистът на Пафос повали нападателя на домакините, а Денис Шурман не се поколеба да посочи бялата точка. Талис се нае с изпълнението на дузпата и шутира в долния десен ъгъл, за да може "червените" да осъществят пълен обрат в 51-вата минута.

Снимка 678094

Радослав Кирилов проби по лявото крило в 53-ата минута, навлезе навътре и стреля, но покрай левия страничен стълб на вратата на гостите.

В 63-ата минута ФК ЦСКА 1948 изпусна страхотна възможност да стигне до трето попадение в мача. Кирилов центрира отляво на втора греда към Бирсент Карагарен, който стреля от близко разстояние, но ударът му бе блокиран. Последва добавка от страна на Кирилов, но отново бранител на Пафос бе на пътя на топката.

Талис стреля опасно от границата на наказателното поле на Пафос в 72-рата минута, но след рикошет топката прелетя встрани от вратата. От последвалия корнер топката бе центрирана на втора греда, където Реян Даскалов шутира, но ударът бе блокиран. Марио Илиевски бе на точното място в правилния момент, за да вкара трети гол за ФК ЦСКА 1948 в мача. Виктор Пиевский, който отговаря за ВАР в срещата, привика Денис Шурман да преразгледа ситуацията, а попадението не бе зачетено заради нарушение на Даскалов.

След центриране от корнер за Пафос в 78-ата минута, Они Валакари стреля с глава, но покрай целта.,

Костас Пилеас получи топката по левия фланг на нападението на Пафос в 85-ата минути и центрира в наказателното поле на домакините. Там Давид Голдар се извиси над всички, за да стреля с глава, но право в напречната греда на вратата на ФК ЦСКА 1948.

До края на двубоя играчите на Пафос се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но "червените" успяха да опаЗят резултата.

ФК ЦСКА 1948 - Пафос 2:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 20:30 часа