ФК ЦСКА 1948 надви Будучност с 1:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. "Червените" от Бистрица демонстрираха отлична игра и през цялото време притискаха съперника си и заслужено спечелиха, като пропуснаха да вкарат дори още няколко попадения. Попадение за ФК ЦСКА 1948 отбеляза Бирсент Карагарен в 44-ата минута.

ФК ЦСКА 1948 - Будучност 1:0 (Развой на срещата по минути)

Съперник на "червените" ще бъде Будучност (Подгорица)

Мачът реванш между двата тима ще се изиграе на 1 август.

Първият точен удар в срещата дойде в 5-ата минута. Тя беше в сметката на ФК ЦСКА 1948, когато Талис отправи силен удар от средна дистанция, но Милан Миятович, който е бивш вратар на Левски, улови спокойно.

В 13-ата минута Радослав Кирилов получи топката и имаше прекрасна възможност да отправи много опасен изстрел, но той се засуети в наказателното поле и опита комбинация със съотборник.

Снимка 676149

Източник: startphoto.bg

Още една много добра възможност за ФК ЦСКА 1948 в 20-ата минута. Талис намери по превъзходен начин Парвиз Умарбаев, но той от добра позиция стреля слабо и вратарят на гостите спаси.

Усилията на българския отбор дадоха резултат в 44-ата минута. Радослав Кирилов комбинира със Симеон Василев, който центрира точно върху главата на Бирсент Карагарен, който бе оставен непокрит и вкара топката право във вратата на Миятович.

Снимка 676151

Второто полувреме започна с активизация от страна на гостите, които се опитваха да върнат попадението, но ФК ЦСКА 1948 удържа на атаките.

В 67-ата минута се откри отлична възможност за българския тим да удвои аванса си. Отбраната на Будучност тотално се пропука и Карагарен успя да прехвърли вратаря, но топката бе избита на сантиметри от голлинията от Божович.

Снимка 676148

В 77-ата минута Радослав Кирилов застана очи в очи с Миятович, който обаче успя да спаси с една ръка.

До края на мача повече възможности нямаше и така ЦСКА 1948 победи черногорския тим.