Подобно на нашия Лудогорец, Фенербахче също започна с победа участието си в група H на турнира Лига на конференциите. Турският колос нямаше особени проблеми и наложи волята си над датския Нордселанд с 3:1.

Селекцията на Исмаил Картал не можеше да разчита на Линколн и Емре Мор, но това не оказа никакво влияние върху международния двубой.

Нещо повече, домакините си позволиха лукса да съхранят силите на своя звезден нападател Един Джеко, който остана неизползвана резерва. Душан Тадич пък се появи едва след почивката.

При тяхното отсъствие фокусът на вниманието падна върху бившия футболист на Манчестър Юнайтед - Фред. Бразилският национал блесна с две асистенции тази вечер, които спомогнаха за головете на Креспо и Батшуай. След паузата съумя да се разпише и ветеранът Сердар Азис.

За Нордселанд остана утехата, че отбеляза почетен гол чрез Виладсен.

В следващия кръг Фенербахче гостува на Спартак (Търнава), докато Нордселанд приема на свой терен Лудогорец.

Лудогорец - Спартак (Търнава) 4:0 в мач от Лигата на конференциите

Лудогорец разпиля Спартак (Търнава) в първия си мач от груповата фаза на Лигата на конференциите

"Орлите" изиграха силно второ полувреме и отбелязаха 3 гола в рамките на 18 минути