90+6′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 5987
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Черно море - Апоел (Беер Шеева) 1:2 в мач-реванш от Лигата на конференциите

Европейското приключение на Черно море приключи! Апоел (Беер Шева) надхитри "моряците" в Разград

Левият бек на Апоел отбеляза и двата гола за израелците

90′

6 минути добавено време

88′

ШАНС ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Черно море се хвърли във вихрени атаки в последните минути и отборът на Апоел оцеля на два пъти малко преди края на редовното време. Първо Дуду нанесе опасен шут, който обаче беше спасен от вратаря. Малко след това Дуду центрира опасно в наказателното поле, а Брено нанесе коварен удар с глава, но над гредата.

82′

Осем минути преди края Брено се пребори за топката в наказателното поле на гостите и достигна до въмзожност за удар, но защитник на Апоел се хвърли самоотвержено на пътя на кълбото предотврати опасността.

80′

Двойна смяна за Черно море. Даниел Димов и Цветомир Панов бяха заменени от Тешейра и Дани Мартин.

Снимка 677162

Източник: startphoto.bg

64′

ГООЛ! 1:2!! ЕЛДЕР ЛОПЕС! В 64-та минута станахме свидетели на 3-ти гол след статично положение, но за съжаление - в българската врата. Антонио Сефер центрира от пряк свободен удар, а левият бек Елдер Лопес отново беше изпуснат от защитата на "моряците" и с глава прати топката в мрежата на Пламен Андреев за втори път.

60′

Исмаил Иса се появи в игра на мястото на Асен Дончев.

54′

ГРЕДА ЗА АПОЕЛ! Десет минути след подновяването на играта вратата на Черно море беше обстрелвана опасно на два пъти. Първо Даниел Димов допусна грешка и загуби топката от Хатуел, който подаде към Тургеман в наказателното поле, но ударът на израелеца мина встрани от вратата. Секунди след това "моряците" отново загубиха притежанието на топката и тя достигна до Сефер, който стреля мощно от дъгата, ала само за да види как кълбото се удари в лявата греда.

51′

3-4 минути футбол не се игра, тъй като феновете на домакините пуснаха гъста димка и тя пречеше на видимостта. Вече всичко е наред и играта е подновена.

Снимка 677165

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+2′

ПОЧИВКА!

39′

Жълт картон за Елдер Лопес.

33′

ГОООООООООООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! КАЛКАН! Само 8 минути след попадението за Апоел, дойде време и домакинските привърженици да избухнат в дива радост. Андреас Калкан изпълни по великолепен начин пряк свободен удар и остави вратаря на Апоел безпомощен - 1:1!

32′

Жълт картон за Гай Мизрахи.

25′

ГОЛ ЗА АПОЕЛ! ЕЛДЕР ЛОПЕС! В 25-ата минута на двубоя "моряците" се пропукаха и допуснаха гол след статично положение. Рой Гордана центрира от корнер на първа греда, Елдер Лопес се измъкна от опеката на своя пазач и прониза вратата на Пламен Илиев с глава.

22′

Статистиката показва, че към средата на първото полувреме гостите са отборът, който владее повече топката - 38% - 62%

11′

В 11-та минута "моряците" на два пъти обстрелваха вратата на своите гости. Първо Мазир Сула изпрова рефлекса на вратаря на Апоел, а секунди по-късно и Уеслен имаше възможност да нанесе решителен удар, но топката премина над напречната греда.

Снимка 677164

10′

В 10-та минута Даниел Димов извърши нарушение пред наказателното си поле и даде възможност на израелците да изпълнят опасен пряк свободен удар. Сефер стреля силно, но над гредата.

5′

Двубоят в Разград започна така, както и този в Ловеч. Двата тима се захапаха в здрава битка в центъра на терена. В 5-та минута гостите изпълниха корнер, след който Сефер нанесе удар, но твърде неточен.

1′

91. Велислав Василев

Черно море и Апоел (Беер Шева) се изправят един срещу друг в двубой от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Мачът ще се проведе на стадион "Хювефарма Арена" и стартира в 20:30 часа, а главен съдия ще бъде Данило Николич от Сърбия.

Преди седмица двата тима завършиха 0:0, а сега възпитаниците на Илиан Илиев имат всички предпоставки да продължат напред. Както вече е ясно и първият двубой между "моряците" и Апоел се игра в България заради ситуацията в Израел. Мачът се проведе в Ловеч.

Черно море записа първа победа през новия сезон в Първа лига само преди дни. Вицешампионът от миналата година победи Септември в двубой от втория кръг с 2:0 и така загря с успех за днешния мач.

Апоел пък все още няма други официални срещи освен мачът от миналата седмица срещу Черно море. Израелското първенство стартира в края на месец август и отборът от Беер Шева само тренираше цяла седмица за срещата с родния представител.

Тъй като стадион "Тича" не може да приема мачове от европейските клубни турнири, "моряците" ще трябва да домакинстват в Разград. Въпреки това обаче се очаква да има солидна подкрепа от феновете.

Над 5000 запалянковци се очаква да пристигнат във Варна, за да подкрепят своите любимци в Европа.