Отборът на ФК ЦСКА 1948 се класира за третия кръг в турнира Лига на конференциите. "Червените" стигнаха до равенство 1:1, след продължения, при гостуането си на Будучност в Подгорица и елиминираха първи съперник в Европа. Така ценния гол за "червените" бе дело на Евгений Сердюк в 101-ата минута, след като преди това резарвата Владимир Перишич бе извел домакините напред в резулата в средата на второто полувреме, като с това изравни и общия резултат от двата мача.

Двубоят започна равностойно. В 8-ата минута защитата на "червените" не успя да изчисти добре топката. Кълбото се озова в Андрия Булатович, който нанесе удар, но Райън Бидунга блокира и кълбото излезе в корнер. В 16-ата минута левият бек на домакините опита центриране, което се превърна в удар към вратата на Петър Маринов, но топката мина над горната греда.

ФК ЦСКА 1948 организира първата си добра атака в 21-ата минута. Талис комбинира с Радослав Кирилов отляво, който навлезе в наказателното поле и беше спрян. Топката остана във владение на гостите и след центриране към далечната греда Бирсент Карагарен не успя да нанесе хубав удар. След това шут на Неделко Пишчевич от далечна дистанция затрудни Милан Миятович. Опитният вратар не успя да улови топката, която попадна във футболист в "синьо-бяло".

В 27-ата минута Игов Иванович преодоля Райън Бидунга в центъра на терена и напредна с топката. Халфът стигна до границата на наказателното поле и подаде към Милан Вукотич, който отправи страхотен удар към горния ляв ъгъл, но Петър Маринов с превъзходна намеса изби в корнер.

Две минути след това Симеон Василев центрира отляво, а Милан Миятович се подхлъзна и не успя да излезе. Марио Илиевски атакува топката, като надскочи Иля Сериков, но не нанесе хубав удар и прати кълбото в аут.

След половин час игра гредата спаси ФК ЦСКА 1948. Милан Вукотич шутира от над 20 метра, топката тупна пред Петър Маринов, който все пак успя да я избие, а след това тя срещна горната греда.

В продължението на първата част Талис отправи коварен удар от около 25 метра, но Милан Миятович успя да избие в корнер.

Втората част започна с добра възможност за ФК ЦСКА 1948. Бирсент Карагарен напредна отдясно и подаде към Талис на границата на наказателното поле. Бразилецът отправи удар, но над вратата. В 52-ата минута Милош Бърнович извърши нарушение в гръб срещу Неделко Пишчевич. Халфът на Будучност имаше жълт картон, но не получи втори такъв за нарушението си.

В 56-ата минута Симеон Василев се контузи и беше заменен от Пиер Нгинда. Малко след това Райън Бидунга сбърка в опита си да изнесе топката, която му беше отнета. Милан Вукотич напредна и опита пас към Иван Булатович, но Теодор Иванов с добра намеса изчисти.

След час игра "червените" имаха възможност да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция. Изпълнението на Талис обаче срещна главата на Аджич и излезе в корнер.

В 64-ата минута Будучност поведе. След изпълнение на корнер топката стигна до Милан Вукотич. Халфът отправи силен удар от около 20 метра, а Петър Маринов не се намеси добре и изчисти лошо. От това се възползва Владимир Перишич, който с глава прати топката във вратата.

В 72-ата минута Стив Фуртадо опита удар след пробив отляво, но прати топката далеч от вратата. Малко по-късно Марио Илиевски опита удар от над 30 метра, но не затрудни Милан Миятович. В 86-ата минута Касиано Бузон опита да затрудни Милан Миятович с техничен удар с пета, но вратарят се справи.

В първата минута на добавеното време на втората част Стефан Джоканович се справи с Теодор Иванов, навлезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но вратарят на ЦСКА 1948 изби в корнер. След неговото изпълнение се стигна до разбъркване, но гостите изчистиха. Малко след това силен шут на Реян Даскалов от далечна дистанция профуча покрай вратата, а се оказа, че има рикошет и в главата на Владан Анджич.

В 100-ата минута ФК ЦСКА 1948 проведе отлично атака отдясно. Радослав Кирилов подаде към Талис отдясно. Бразилецът намери Пишчевич на стрелкова позиция, но сърбинът нанесе слаб удар. Само минута след това "червените" стигнаха до изравнителен гол. Касиано Бузон отне топката от противников футболист и изведе друга резерва Евгений Сердюк. Украинецът напредна и с удар в далечния ъгъл вкара за 1:1.

В 105-ата минута Бойович премина с лекота през Фуртадо отдясно, навлезе в наказателното поле и пусна пас към Джуканович. Нападателят опита да се разпише технично с пета, но прати топката покрай вратата.

В 114-ата минута Владимир Перишич отправи удар от воле от около 20 метра, но Петър Маринов спаси.

В заключителните минути на срещата "червените" направиха отлична контраатака, при която Октавио изведе на отлична позиция Сердюк, украинецът стреля удар, но Миятович успя да избие с крак.

Будучност - ФК ЦСКА 1948 1:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата започва от 22:00 часа