Айнтрахт победи Левски в реванша от плейофната фаза за влизане в групите на Лигата на конференциите. Германците се наложиха с 2:0 във Франкфурт след доминация през по-голяма част от срещата.

"Сините" се бориха, но така и не създадоха нищо кой знае колко опасно пред Кевин Трап. Липсваше и чудото в добавеното време както в първия мач на "Васил Левски", когато Фадига вкара безценно попадение за 1:1.

Все пак "сините" могат да бъдат горди от представянето си, което се оказва най-доброто в последните 13 години в Европа.

Снимка 632145

Източник: startphoto.bg

Възпитаниците на Николай Костов отстраниха Шкупи, Апоел (Беер Шева), за да стигнат до сблъсъците с Айнтрахт.

Айнтрахт - Левски, 2:0, (Развой на срещата по минути)

Доминация на "орлите"

Срещата започна с много битка. Постепенно домакините взеха инициативата. В 7-ата минута "орлите" организираха опасна атака, но Петрис изби решително топката пред Ебимбе малко пред вратарското поле. В 25-ата минута Айнтрахт вкара, но попадението не бе зачетено заради засада. Омар Мармуш получи подаване от Емимбе и бе точен, но страничният рефер мигновено вдигна флага. Минута по-късно, Мармуш се озова сам срещу Андреев, но той се намеси великолепно, а нападателят пак беше в нередовна позиция.

Снимка 632130

В 40-ата минута Гьотце отправи удар от вътрешността на наказателното поле, но той премина на сантиметри от лявата греда. Домакините продължиха натиска си. Той се пренесе и през втората част, когато атакуваха и все повече затягаха обръча пред вратата на Андреев. Последваха пропуски на Бута и Ебимбе.

Снимка 632131

В 79-ата минута Айнтрахт поведе. След нова опасна атака, Ебимбе пусна пас към Гьотце в наказателното поле, звездата подаде към Джесик Нганкам, който стреля към близкия ъгъл, разпечатвайки мрежата на Пламен Андреев.

Снимка 632128

В 86-ата минута всичко беше решено. След грешка в центъра на терена, домакините организираха бърза контраатака, при която Джесик Нганкам пусна към Шкири, който пое подаването в наказателното поле и без забавяне шутира в левия ъгъл за 2:0.

Така Айнтрахт влезе в групите на Лигата на конференциите, а Левски напуска турнира достойно.