Ботев (Пловдив) отпадна от Лигата на конференциите. "Канарчетата" загубиха от АПОЕЛ (Никозия) с 0:2 в Кипър.

Първият мач в София завърши 0:0 и така тимът на Азрудин Валентич се прости рано със своите евро мечти.

Под сериозна въпросителна остава бъдещето на треньора, който заяви след третата поредна загуба на тима в първенството, че именно развоя на днешната среща ще реши съдбата му.

Снимка 582369

Източник: фейсбук Ботев

Ботев се бори доста в Кипър, но на няколко пъти пропусна добри възможности.

Домакините поведоха в края на първата част и подпечатаха успеха си в добавеното време на мача.

АПОЕЛ - Ботев (Пловдив), 2:0

Мачът е от 20:00 часа

Срещата започна с натиск на домакините. Още в първите минути кипърците натикаха "канарчетата" в собственото им поле и оказваха преса. Все пак до ранно попадение така и не се стигна, а пловдивчани успяха да създадат две опасности.

Снимка 582370

Първо Генев пропусна от изгодна позиция, а след това Току показа завидна скорост по десния фланг, надбягвайки защитника, който го пазеше и отправи удар по диагонала, но топката мина встрани от вратата.

Секунди преди края на полувремето, домакините успяха да поведат. Исам Чибек получи топката вдясно на фланга, навлезе навътре, стреля, получи се рикошет и топката влетя неспасяемо във вратата на "канарчетата" за 0:1.

Снимка 582383

През второто полувреме, Ботев се бори доста. Влезлият на смяна нов нападател на "канарчетата" Мартин Секулич имаше две възможности за гол, но така и не реализира.

В добавеното време домакините удвоиха чрез Ефрем, който се разписа от пряк свободен удар.

Така Ботев ще трябва да се съсредоточи изцяло в efbet Лига, където обаче отборът тръгна катастрофално - с три поредни загуби.