Една от големите язви на българския бит и душевност е неумението да признаеш постижението на другия. Без значение дали става въпрос за новата кола на съседа, или достойно представяне на вечния враг на международната футболна сцена.
Снощи Левски сътвори нещо голямо и зареди с положителна емоция половин България. "Сините" бяха отличници на терена и по трибуните, а резултатът беше повече от задоволителен - равенство срещу Айнтрахт (Франкфурт) в първи плейофен двубой от Лигата на конференциите.
Изравнителният гол на Асими Фадига се заби толкова дълбоко в сърцето на "червените" фенове, че дори и Кевин Трап не изпита подобен дискомфорт при снощния "син" рев на близо 40 000 левскари.
Източник: startphoto.bg
В ТОПСПОРТ по-рано днес публикувахме фейсбук статус на популярен фен на ЦСКА. Въпросният господин опита да омаловажи стореното от Левски срещу Айнтрахт, услужливо припомняйки всички издънки на клуба в евротурнирите. Голямата смешка обаче идва в последните редове, където германският съперник на "сините" е сравнен с "колци", които не са нищо особено. Припомням, говорим не за Айнтрахт (Брауншвайг), а за Айнтрахт (Франкфурт) - носител на Лига Европа само преди година. Отбор, който преди 12 месеца спори с Реал (Мадрид) за Суперкупата на Европа!
Да, през последните години Левски няма своите чак толкова значими постижение в евротурнирите, но сегашният такъв трябва ли да отприщва такава тъничка, мъничка злоба човешка?! Понякога, далеч по-джентълменско е да поздравиш и признаеш някакъв позитив на големия опонент, вместо всячески да се стремиш към неговото поругаване. В големите съперничества между грандове е така. Днес единият е горе, а другият долу. Всеки заслужава своите мигове на слава. А и добре знаем колко малко са те през последната декада.
Явно реалните факти тормозят някои хора. Преди година Лудогорец победи действащият шампион в Лигата на конференциите Рома. През тази Левски бе достоен срещу носителя на Лига Европа за сезон 2021/22. Други правят рейдове с отстраняване на колоси като Сайрънс и Б36.
Източник: startphoto.bg
И да, такива отбори Левски трудно побеждава! Срещу тях се срами!
Но пък умее друго.
Умее да носи радост на феновете си по един специфичен начин. Кара ги да вярват в чудеса. Да треперят в онези последните секунди, когато "синята" магия се случва. Тогава 40 000 стават като един, обединени от най-красивото човешко чувство - чистата радост.
За други пък остават надеждите, че някога този стадион отново ще бъде пълен за евромач на любимия им отбор. Франкфурт не е Сфънту Георги, запомнете го!
Контрата остава в "сините" отличници. В Германия може да се случи всичко - от тежък разгром до невероятна сензация. Значение обаче вече няма. Левски отпи от своята "амброзия" с три луди европейски вечери в столицата.
Източник: startphoto.bg
Но хайде, дано селекцията на Николай Костов вземе да загуби, че не знам тогава какво ще прави популярният фен на ЦСКА и неговите побратими, ако им се наложи да гледат още пълни стадиони и "сини" успехи...
123grishaganchevniskiqmuk
на 25.08.2023 в 12:31:23 #6Синя* и аз съм безграмотен кат спермачето
123grishaganchevniskiqmuk
на 25.08.2023 в 12:30:54 #5Е Димитров браво , че го наби на спермачката , най-накрая една синия статия в този припознавачески сайт , най-накрая някой няква истина да напише , жалко че от утре си безработен
german
на 25.08.2023 в 12:29:34 #4айде, подсър Ивайло е вече на трудовата борса
Blade_Reloaded
на 25.08.2023 в 12:16:59 #3Все си мисля, че основната част от феновете на ЦСКА признахме на Левски и играта и добрия резултат и правото на радост. Това, че някой папур има друго мнение - негово право е. Ето Ачката още не може да преживее, че тази година си остана само с един чартър. Гришата е над 5 милки назад, ма не реве толкова. Така че и автора на тоз писквил да си ЕПМ.
goldberg04
на 25.08.2023 в 12:10:51 #2Те повечето автори пишат от вкъщи. Не са на едно място по цял ден, нали имам позната която работеше в един сайт за списване и то доста четен. И тази работа и е за допълнителен доход само.
uefa_monitoring
на 25.08.2023 в 11:55:58 #1Фен съм на ЦСКА, но написаното е абсолютно точно. С Ачката как се разбирате в тая редакция не ми е ясно. Кажете му да спре да пише такива бълвочи, че петни името на ЦСКА още повече.