На 4 май 2023 г., четвъртък, от 10:00 часа, ще бъде направена първа копка на терена, върху който ще бъде изграден паметник на Георги Аспарухов-Гунди, в столичния район "Слатина". Поводът е навършването на 80 години от рождението на легендарния български футболист.
Церемонията ще се проведе в парк "Гео Милев", близо до входаоткъм ъгъла на ул. "Калиманци" и ул. "Георги Обретенов". Точните координати на мястото можете да намерите тук: https://maps.app.goo.gl/gLT8FVxXQFoDU6en6?g_st=iv
Проектът за паметника е изготвен от Инициативен комитет "Привърженици на ФК "Левски" и цялостното финансиране е осигурено от тях. Инициативата се осъществява с подкрепата и активното съдействие на кмета на район "Слатина" Георги Илиев.
Предвидено е паметникът да бъде разположен на изкуствено изградена прерязана могила, чиято най-висока точка е 120 см. , така че да се впише в ландшафта на съществуващия терен, а самата статуя да е с височина 240 см. Предвижда се още видимите части на могилата да бъдат покрити от нова декоративна храстовидна и увивна растителност.
На събитието ще бъде поставена табела с архитектурната схема на паметника, както и визуализация на завършения му вид.
ivan-hubenov
на 03.05.2023 в 20:45:13 #6А ше има ли копка макар и за възпоменателна плоча на убитият от г. а. НИКОЛА КОТКОВ ????
surlezzz7271
на 03.05.2023 в 19:34:23 #5Ще бъде строшен и ще има СТРОШЕНИ ПРАСЧОВЦИ ОТ БОЙ!
a.sentseto
на 03.05.2023 в 14:27:46 #4reddevil1948
Точно така, изплювай се върху този издялан идол, на когото подуянци ще се кланят!
Идолопоклонството е грях!
reddevil1948
на 03.05.2023 в 14:20:52 #3a.sentseto
на 03.05.2023 в 13:10:52 #2съборен*
a.sentseto
на 03.05.2023 в 13:10:39 #1