86′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Изключителен гол на Марин Петков!

Само няколко минути след като се появи на терена, блесна с всичка сила за тима си.

Гол от голяма дистанция!

85′

Славиша Стоянович настоява отборът му да атакува.

Не спира да сочи вратата на Славия.

81′

Стивън Петков заменя Бари.

80′

Марин Петков сменя Юруков.

77′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Макрилос бележи за "белите"!

Не успя да прати топката в мрежата от първия опит, но при втория порази целта.

Предимство за Славия!

74′

Димитров сменя Рангелов.

69′

Михайлович сменя Найденов.

68′

Мохамед сменя Димитров.

65′

Жълт картон за Райнов.

60′

Калоян Кръстев напредва по десния фланг.

Връща топката към връхлитащия на скорост Макрилос.

Удар!

Над вратата.

58′

Узунов сменя Златков.

55′

Засада на Кирилов.

50′

Жълт картон за Гандри.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не предложи голове, като срещата започна с няколко положения за "белите", но постепенно гостите наложиха своето темпо на игра.

На два пъти пък "сините" имаха претенции за извършени нарушения срещу техни състезатели, в ключови зони от терена.

Първо Бари падна на тревата след съприкосновение със защитник и погледна с очакване към рефера Гидженов. Той обаче остана безмълвен. Повторенията показаха контакта между играча на Левски и бранителя на Славия и по-скоро загатнаха, че дузпата нямаше да бъде съвсем пресилена.

Малко след това, на противоположния край от пеналта на Славия, Робърта беше повален в непосредствена близост до наказателното поле. Той също протегна ръцете си към рефера, който обаче отново остана равнодушен към реакцията.

"Белите" имаха една отлична ситуация за реализиране на първи гол, като центриране от корнер намери Христов, който стреля с глава, но кълбото премина на сантиметри от целта.

След това и Рангелов можеше да вкара, като стреля мощно от средна дистанция, но не намери очертанията на вратата.

Здравко Димитров пък можеше да се разпише с красив диагонален изстрел, но вратарят на Славия спаси.

В края на полувремето Димитър Рангелов, който вече имаше жълт картон, опита да открадне топката от Славчев, но вместо това стъпи върху глезена му, току пред очите на арбитъра. Фаул нямаше. Вместо това Гидженов даде последния сигнал за първото полувреме.

45′

Почивка.

44′

Рангелов опитва да играе с топката.

Не успява.

Вместо това стъпва върху глезена на Славчев.

Снимка 523307

Второ официално предупреждение за нападателя на "белите" няма.

39′

Жълт картон и за Макрилос.

35′

Жълт картон и за Патев.

33′

Жълт картон за Вълчев.

30′

Жълт картон за Юруков.

27′

Сериозен териториален натиск на "сините".

От първоначалния устрем на домакините няма и следа.

24′

ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ДИМИТРОВ!

Изстрел по диагонала!

Вратарят спасява.

Отлична ситуация за "сините"!

23′

Жълт картон за Рангелов.

19′

Засада на Бари.

16′

И Робърта претендира за извършено нарушение срещу него на границата на наказателното поле.

Вдига ръце към съдията, но той отново остава безмълвен.

И тук по-скоро изглеждаше, че фаул има.

Но положението не беше в рамките на пеналта.

13′

Повторенията на ситуацията от преди две минути показват, че действително има контакт между Бари и защитник на Славия в наказателното поле.

Все пак, крайната преценка беше на главния съдия.

Той реши, че дузпа не бива да бъде отсъждана.

12′

Рангелов получава топката на границата на наказателното поле.

Залъгва двама защитници и стреля силно!

Отново шут покрай вратата, в близост до лявата греда.

11′

Играч на Левски пада в наказателното поле на Славия.

Главният съдия дава знак играта да продължи.

Какво ще покажат повторенията на положението?

9′

Пас към Найденов по десния фланг.

Опитът му за центриране не е добър.

Атаката на Левски е преустановена.

"Сините" задържат топката далеч от вратата си.

6′

Ново центриране в полето на Микулич.

Изстрел с глава.

Този път без проблеми за вратаря.

5′

Центриране от корнер.

Христов стреля с глава!

Топката преминава на сантиметри от целта.

3′

Само 3 минути от началото, а теренът вече изглежда тежък за игра.

Каква ли ще бъде ситуацията в края на редовното време?

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

6 Костадин Велков 91 Драган Михайлович

Славия приема Левски от 18:30 часа в сблъсък от 1/4-финалите на турнира за Купата на България.

И двата тима са длъжници на феновете си през сезона и надеждите съм насочени към тази надпревара, заради незавидното представяне в efbet Лига.

Славия картотекира халф преди битката с Левски

Узунов ще може да играе

Стоянович има доста кадрови проблеми, най-вече в защита.

Аут са Начо Монсалве, Ребин Сулака, Фейсал Рерас и др. Очаква се в отбрана да бъде върнат Тома Даске.

За Славия наказание изтърпява Емил Стоев. Фланговият нападател е основен играч на "белите" като е записал 16 мача за първенството.

Славиша Стоянович преди Славия: Всеки мач е най-важен за Левски, такива срещи са трудни, специални, уникални

"Искаме да диктуваме темпото"

Ивайло Димитров пък може да се похвали с три попадения във вратата на Левски в последните мачове със "сините".

Любопитен факт е, че Славия доминира над Левски в двубоите за Купата на страната.

Двата тима са изиграли 14 мача помежду си, като Славия има 6 победи срещу 3 за Левски, а пет пъти победител не е бил излъчен.

Двата тима са се изправяли и два пъти на финал, като победител неизменно е бил Славия.