Един от акционерите в Левски - Петър Ганев коментира решенията взети на извънредното Общото събрание на клуба, което се проведе днес. Той заяви, че водещото е новината, че чуждестранен външен оператор ще отговаря за строежа на стадиона, като той ще бъде в последствие с основна роля.

"Това, което е водещо и ново е, че операторът на строежа на стадиона ще има голяма роля. От нея се очаква да дойде финансирането. На база нейните проучвания ще стане ясно колко ще бъде капацитет. Всичко ще зависи от оператора. Аз го нарекох супероператор, защото в бъдеще може да вземе отношения колко ще струват абонаментните карти. Ако започне строеж и прекъсне, този оператор на стадиона ще носи отговорност и ние няма да можем да търсим отговорност в клуба. Компанията е чуждестранна, всички я знаете. Ние не знаем нито един човек от този оператор, не знам от кого ще търсим отговорност.

Имаше призив за обединение и дори реакцията на залата показа, че ще се мисли по тази тема. Това е добра стъпка. Обединението обаче преминава пред гласа на всички левскари. Обединението относно "аз съм мажоритаря и вие ще вървите след нас" - няма да стане. Трябва всеки левскар да има глас и да избира президента на клуба с равен глас.

Парите са големия въпрос, има административни пречки, които коментирахме. Операторът ще получава всички приходи от стадиона за определен период от време. Операторът ще има водеща роля в дружеството "Георги Аспарухов". Огромна част от интереса и въпросите се измества към оператора на стадиона, който го нямаше. Ако той бъде избран, това не е ясно още, трябва да излезе пред левскарите.

Когато говорим за проект за стотици милиони няма как да бъдем сигурни. Опасността да започне голям проект и да не се завърши е голяма. Затова са и тези притеснения".

Костадинов за стадиона: Има подводни камъни, нищо няма да стане бързо, това е поредната лъжа

Костадинов за стадиона: Има подводни камъни, нищо няма да стане бързо, това е поредната лъжа

Вижте какво каза той