Любопитни факти от шампионатните гостувания на Левски на Лудогорец, бяха представени от колегите от вестник "Тема спорт":

Равносметката от последните 10 срещи на стадион "Хювефарма Арена" е 7 победи за Лудогорец и 3 равенства.

Израелци с конкретна оферта за ас на Левски

Макаби (Нетаня) проявява интерес към играча на "сините"

Най-много голове за Лудогорец са реализирали: 5 - Вандерсон, а 2 гола са вкарали сегашният треньор на Левски - Станислав Генчев, Марсело Марселиньо, Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешерю, Козмин Моци, Мавис Чибота и Якуб Пьотровски.

Станислав Генчев, който е и бивш играч на Левски, бележи двата си гола срещу сините в Разград на 18 ноември 2012 година. Тогава орлите печелят с 2:1, а точен за сините е Илиян Йорданов.

Най-често получените резултати са: 2:1 - 6 пъти (6 за Лудогорец), 2:0 - 4 пъти (4 за Лудогорец), 1:0 - 3 пъти (2 за орлите и 1 за сините).

През първите полувремена са отбелязани 17 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 32 попадения.

Първият двубой на стадион "Хювефарма Арена" се игра на 25 септември 2011 година и завърши 2:1 за орлите.

Първото равенство е регистрирано на 14 април 2017 година - 0:0.

Единствената досега победа в Разград с 1:0 Левски постигна на 7 декември 2013 година.

Най-резултатната победа на Лудогорец е с 5:1 - на 3 април 2024 година, като това е и най-резултатният двубой в Разград.

Левски и Генчев не спират да чупят рекорди

Ето подробности

За Левски 13-те гола са реализирани от: 2 - Р. Прохазка, 1 - Вл. Гаджев, Ил. Йорданов, Л. Type, Б. Адениджи, Ж. Кабрал, Cт. Костов, Ж. Миланов, Б. Бари, Ил. Стефанов, Ф. Кръстев и Map. Петков.

За Лудогорец са отсъдени 5 дузпи, които са реализирани от Хр. Златински, Кл. Кешерю, К. Моци (2) и К. Десподов. В полза на Левски не е отсъждано най-тежкото наказание.

14 чужденци са реализирали за Лудогорец - М. Марселиньо, Вандерсон, В. Мисиджан, Л. Саша, Кл. Кешерю, Дж. Лукоки, М. Чибота, Д. Битон, Каули, Як. Пьотровски, Иг. Тиаго, P. Крус, К. Дуа и К. Видал.

За Левски са вкарали голове петима чужденци: Л. Type, P. Прохазка, Б. Адениджи, Ж. Кабрал и Б. Бари.

Автори на най-бързите голове са Л. Type от Левски и Р. Крус от Лудогорец - вкарват в третата минута.

В последната минута са реализирани 2 гола - от П. Сотириу и К. Видал от Лудогорец.

Един автогол в полза на Лудогорец си е отбелязал Аймен Белаид от Левски.

В 5 кръг двата отбора не са играли за първенство.

През август се е играла една среща през 2015 година, като домакините победиха с 2:0.