Бившият футболист на Левски - Найджъл Робърта, откри головата си сметка за Ди Си Юнайтед. Нидерландецът се разписа при поражението с 1:2 като гост на Ню Йорк Сити.

Двубоят бе и първи като титуляр за нападателя в новия му клуб, тъй като доскоро лекуваше контузия.

Робърта откри резултата в 9-ата минута със страхтоно попадение. Той получи пас от дълбочина от Моузес Нийман, овладя елегантно, навлезе в наказателното поле и с мощен шут в горния десен ъгъл не остави шансове на вратаря.

В 70-ата минута нападателят получи и жълт картон.

Снимка 536744

Източник: Twitter

Ню Йорк успя да обърне мача в края. В 84-ата минута Кийтън Паркс изравни, а в четвъртата минута на добавеното време Тиаго Андраде донесе успеха на домакините.

Във временното класиране Ди Си Юнайтед е осми в Източната конференция на МЛС. След 11 изиграни мача тимът е събра 13 точки.