Бившият нападател на Левски Найджъл Робърта дебютира с успех за новия си отбор Ди Си Юнайтед. Тимът от столицата Вашингтон удари Ню Йорк Сити с 2:1 на старта в МЛС.

Нидерландецът, който от няколко дни тренира с новите си съотборници, влезе в игра в 74-ата минута на мястото на Ерик Сорга. Той се появи в игра с фланелка с номер 19.

Гостите поведоха в резултата още в 15-ата минута с попадение на Валентин Кастеянос. В 39-ата минута Ди Си изравни с хубав гол на защитника Брендън Хайнс-Айк извън наказателното поле.

Пет минути по-късно Ръсел Канус направи обрат за домакините. През второто полувреме голове не паднаха.

Чикаго Файър без Станислав Иванов завърши наравно 2:2 у дома с Ню Инглънд Революшън. Българският футболист е контузен и ще отсъства от игра поне още 3 месеца. Головете в този мач също паднаха през първото полувреме. Още в 5-ата минута Чикаго поведе чрез Роман Берич. Шест минути по-късно Лука Стоянович удвои.

В 14-ата минута Адам Букса върна един гол за Ню Инглънд. В 27-ата минута Густаво Боу оформи крайното 2:2.