Седем са загубите на Левски на стадион "Георги Аспарухов" от български отбори, в които "сините" са допуснали поне три гола.

Най-кошмарно е поражението срещу Ботев (Враца) на 11.12.1985-а година. Тогава Левски е разбит чутовно - 3:6! Публиката на "сините" се готви да гледа много голове. Е, очакванията на феновете се сбъдват, но 6 от попаденията са за съперника. Тогава Левски се казва Витоша.

"Сините" повеждат още в 6-ата минута. Михаил Вълчев бие слабо от дузпа, вратарят на Ботев и бъдещ такъв на ЦСКА - Илия Вълов, отбива, но Руси Гочев довкарва топката в мрежата.

В 27-ата минута Емил Маринов се шмугва между централните защитници Краси Коев и Ники Илиев и изравнява - 1:1.

Само 6 минути по-късно има дузпа и за гостите. Цветан Данов е точен за 1:2.

Все пак Левски изравнява чрез Мишо Вълчев в 48-ата минута.

За да дойде 57-ата, когато отново Данов бележи за 2:3. Секунди след това Илия Войнов прави резултата 2:4. "Синя" тишина! Истински шок!

В 64-ата минута става още по-страшно за Левски. Пак идва ред на Маринов да вкара топката във вратата на безпомощния Делчев - 2:5!

Вълчев намалява на 3:5 четвърт час преди края. В последната минута Емил Маринов поема топката на центъра и се устремява към наказателното поле на "сините". Остава сам срещу Делчев, бие покрай него, за да отбележи хеттрик и да оформи крайното 3:6 в полза на Ботев.

Само 11 дни по-късно Левски приема големия си съперник - ЦСКА. И губи с 1:3. Това е първа победа за "армейците" на "Герена". Те са водени от легендата Димитър Пенев. 25 000 са на трибуните, но феновете на "сините" пак остават крайно разочаровани.

В 11-ата минута ЦСКА вече води с 2:0! Любослав Пенев е открил в 6-ата, а след това гол бележи и Стойчо Младенов. След години Младенов ще се оревърне в кошмар за Левски и като треньор.

Руси Гочев намалява на 1:2 в 32-ата минута, но отново Стойчо прави 3:1 за "армейците" - в 41-ата от дузпа.

Снимка 274202

Източник: Официален сайт на Стойчо Младенов

За Левски играят футболисти като Николай Илиев, Михаил Вълчев, Георги Йорданов и Николай Тодоров. Треньор е Кирил Ивков.

Следващата подобна загуба за Левски на "Герена" е от 2009-а година. "Сините" са направени на пух и прах от Локомотив (София) и Мартин Камбуров, който блести с хеттрик. Драгумир Окука печели дуела с Емил Велев. Но пък малко по-късно Кокала вдига титлата. Това е последната за Левски към момента.

През 2011-а ЦСКА стига до втората си победа на "Герена", отново с 3:1. Начело на "червените" е младият специалист Милен Радуканов - играл и за ЦСКА, и за Левски. Преди дербито "сините" се заканват да разгромят съперника, да подобрят рекорда си за най-голяма победа - 7:1. Да, ама не! Тактиката на Радуканов е перфектна. С два гола на Мишел Платини и един на Апостол Попов, гостите надиграват напълно "сините" и стигат до успеха.

През 2017, 2018 и 2019 година Левски допуска по още една загуба с 1:3 на своя стадион. Първо това се случва срещу Лудогорец, а след това отново срещу Ботев (Враца). Два гола са дело на големия левскар Валери Божинов, а друг минал през "Герена" - Валери Домовчийски, бележи третия.

През настоящия сезон с 3:1 на стадион "Георги Аспарухов" победи Берое. С голове на Педро Еуженио и два на... Мартин Камбуров. Ах, този Камбуров!