Легендата на Левски - Михаил Вълчев - сподели впечатленията си пред "Мач Телеграф" от трудната победа над Хебър с 1:0 с гол в добавеното време на Роналдо. Бившият нападател и треньор на "сините" заяви, че според него е доста дълга почивката от една седмица на играчите, която бе дадена от Николай Костов.

Михаил Вълчев: Левски винаги е бил голям дразнител

Нямам представа защо тимът се представя по-добре срещу силните съперници, споделя той

"Трудно се играе срещу затворени отбори. Можеше обаче в някои ситуации да се вкара гол по-рано. В последно време късметът е на страната на Левски и вкарахме накрая. Трябва постоянство в игрите. Срещу Хебър трябваше малко по-убедителна победа. С лекота трябва да се взимат тези мачове. Победите и играта в срещите са важни за феновете. Те искат да има голове. Отборът излезе в почивка до неделя. Аз съм от по-старото поколение, но си мисля, че е доста дълга тази ваканция. Те една седмица ще почиват. Вероятно има причина, това е решение на треньорите. Тези играчи, които не са ангажирани с националния отбор, какво ще правят? Уелтън дори до Бразилия се прибра. Имат индивидуални програми, но дали ще ги спазват е друг въпрос. Ние едно време също имахме, ама колко ги спазвахме също е друг въпрос. Трябва игрова обстановка според мен. Предполагам, че програмите са добри. Трябва да има контрол над играчите. Длъжни са след паузата да продължат с победите. Първата среща е с Пирин, а те не са кой знае колко класен отбор. Трябва да има настроение, ситуации и голове. Победата е задължителна и не бива да се подценява противникът. Трите точки са много важни в този двубой", заяви Вълчев.