Левски допусна загуба в първата си контрола от зимния подготвителен лагер в хърватския курорт Умаг. "Сините" отстъпиха с 1:2 пред словенския Домжале.

Проверката бе излъчена на живо в мобилното приложение на столичани.

Треньорът на Левски Славиша Стоянович даде шанс за изява на почти всички футболисти, които тренират пълноценно с отбора.

Дебют на вратата на тима записа Звонимир Микулич, който след почивката замени Николай Михайлов. Също през второто полувреме в игра влезе и Симеон Славчев, който се готви наравно със съотборниците си от скоро.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Левски - Домжале 1:2, обрат за съперника на "сините"

Столичани играят първата си контрола от зимната подготовка

През първото полувреме Левски беше по-добрият отбор на терена, като опитваше основната част от своите атаки по двете крила.

Сред най-дейните на игрището бяха Галчев, Марин Петков и Мартин Петков. Те не спираха да притесняват защитниците на съперника, като пробваха изстрели от всевъзможна дистанция.

Още в 8-ата минута Марин Петков можеше да вкара топката във вратата, след като тя се озова в краката му при бърза акция на тима. Галчев подаде за Робърта, но той не успя да шутира. Последва разбъркване, което изведе младока сам срещу стража на Домжале, но той стреля в тялото му.

В 23-ата минута талантът на "сините" се реабилитира за пропуска си и от близка дистанция, с красиво отиграване, прати топката в мрежата за 1:0.

Снимка 514762

Източник: Мобилно приложение на ПФК Левски

Мартин Петков също можеше да запише името си в голмайсторската листа на състава, но чудесно негово изпълнение на странична ножица пет минути преди почивката се отби в рамката зад вратаря.

Домжале имаше едно по-сериозно положение, при което Михайлов отрази изстрел на Якупович.

Положителната страна на загубата на Левски от Домжале

"Сините" стартираха с 8 собствени кадри

Левски започна добре и второто полувреме, но след промените в състава настъпи известно объркване и софиянци допуснаха обрат в резултата.

Това се случи само в рамките на 2 игрови минути, двайсетина преди края на срещата.

В 77-ата минута, от много близко разстояние, след не особено добри действия в "синята" защита, резултатът бе изравнен. Автор на попадението беше Матей Подлогар.

Босът на Монтана потвърди ТОПСПОРТ: Водим разговори с Левски за Бари, искат го и други отбори

"Разговорите са в много начална фаза"

Две минути по-късно обратът бе факт. Доброволич вкара за 1:2. Футболистът на Домжале засече топката с глава, току пред погледа на Микулич, който определено се забави с намесата си.

Малко преди края Галчев получи контузия, като се наложи да бъде заменен. На негово място на терена се появи младият Арахангелов.

Иван Христов пред ТОПСПОРТ: Винаги бих предпочел играчи с големи сърца в Левски, Наско Сираков е правилният човек за клуба

"Феновете ни показаха, че нямат равни"

Нова променя в резултата нямаше и така Левски загуби първата си контрола за тази зима.