Отборите на Левски и Царско село не се победиха в контролна среща, която се оказа последна и за двата тима преди подновяването на шампионата. Въпреки полученото 0:0, публиката на "Герена" видя интересни положения и пред двете врати. За Левски най-чистите такива пропиля завърналият се сред титулярите Георги Миланов. "Царете" пък веднъж стреляха в гредата чрез Реди Каса, а в края опит за добавка на Чиполети бе избит пред голлинията от Келиан ван дер Каап.

Продадоха фланелка на Ради Цонев за 1020 лева

"Сините" фенове отново впечатлиха

Нужно е да се отбележи, че днес Станимир Стоилов даде шанс за изява на резервите и младите таланти в редиците на столичния гранд.

Снимка 563616

Спарингът започна с отлична възможност за гостите от Царско село. Селекцията на Андреа Сасарини приложи преса в половината на противника, която принуди Патрик-Габриел Галчев да върне опасно за своя вратар. Пламен Андреев също се притесни от идващ вражески състезател и изрита топката слабо по земя. Всичко това позволи на Валентино Пулиезе да шутира технично към опразнената мрежа, но в крайна сметка кълбото мина малко над горната греда.

Снимка 563639

Подобно на контролата с ЦСКА, футболистите на Царско село не се поколебаха и здраво налагаха с шпагати опонентите си от другата страна на игрището. От първоначалните "тесли" пострада Георги Миланов, който тъкмо се бе завърнал в игра след дълго лечение на травма.

"Италианската" команда на "царете" имаше втори добър миг пред левскарската врата в 16-ата минута. Седрик Каломбо проби по крилото, след което върна на дузпата за Валентино Пулиезе. Бившият футболист на Локомотив (Пд) обаче пак разочарова със завършващия си удар, като топката дори излезе в тъч...

Снимка 563641

Левски пропиля най-добрата си възможност от началото на мача в 24-ата минута. Георги Миланов и Радослав Цонев разгърнаха бърза "синя" атака, при която вторият центрира към колегата си с №7. От непосредствена близост Миланов имаше малшанса да срещне тялото на отлично позициониралия се Хадми Ндиайе.

Гостите от Околовръстното отново проклинаха липсата на малшанс, след като в 34-ата минута Реди Каса напредна през центъра и отправи хубав изстрел от средна дистанция, срещнал лявата странична греда на Пламен Андреев.

Нов на Левски се прибра в родината си

По всяка вероятност ще е титуляр в първия мач

До паузата Левски застраши на два пъти вратата на Царско село чрез статични положения. Келиан ван дер Каап и Радослав Цонев обаче не притежаваха необходимата точност в своите удари.

Снимка 563619

След нея, в 56-ата минута, Георги Миланов отигра центрирана към него топка на далечната греда, но последвалият му удар с глава доказа, че това не е един от най-силните компоненти в неговото представяне на терена.

Павел Колев с разкрития за договорки между Левски и Петър Хубчев

Ето какво каза

От лагера на Левски поискаха дузпа в своя полза с настъпването на 66-ата минута. Тогава летежът на топката бе спрян от ръката на появилия се като смяна Юсуфа Яфа. И при тази ситуация обаче главният арбитър Иво Ненков не пожела да посочи бялата точка.

Скуката на "Герена" бе леко разсеяна с отлична възможност, открила се пред Асен Митков в 75-ата. Младият халф отправи удар, който рикошира последователно в двама от футболистите на Царско село, но така и не посети мрежата на "замръзналия" в този случай Ндиайе.

Снимка 563637

Последваха няколко много добри атаки за тима на Андреа Сасарини. Царско село вече се виждаше как повежда в резултата, ако опита за добавка на Чиполети след шут на Стефано Палмучи не бе изчистен от голлинията от Келиан ван дер Каап.

Проверката беше белязана от червен картон в 85-ата минута. Алесандро Мартела набързо си изкара второ официално предупреждение, заради което преждевременно напусна редиците на Царско село.

Снимка 563640

Двата тима подновяват ангажиментите си в efbet Лига през уикенда. На 19-ти Левски приема Локомотив (Пд) в 15:00 часа, докато ден по-късно от 12:45 часа, Царско село домакинства на Берое.

Михаил Вълчев: Пред Левски все още има много работа