Отборът на Левски спечели изненадващата контрола със Струмска слава. Проверката бе обявена по-малко от ден преди нейното изиграване.

"Сините" надиграха опонентите си от Радомир с 3:0. Макар Станимир Стоилов да даде шанс за изява на голям брой млади футболисти, успехът бе подсигурен от опитните Андриан Краев и Марин Петков. Първият, който днес празнува рожден ден, се разписа в края на първата част от дузпа, а №88 отбеляза веднага след подновяването на играта. В самия край името си сред голмайсторите записа и един от най-добрите играчи на дублиращата формация на Левски - Калоян Стрински.

През вторите 45 минути Левски имаше още няколко добри положения за гол, които не бяха реализирани от Антоан Стоянов и Борислав Рупанов.

"Но стига ми тая награда, за Левски да няма награда!"

Звучният шамар върна клуба няколко години назад

Победата над Струмска Слава идва буквално ден, след като "синята" общност беше неприятно сюрпризирана от новината, че Драган Шолак няма да придобие контролния пакет акции на клуба чрез своята компания "Спорт републик".

Снимка 606517

Източник: startphoto.bg

Левски стартира идея по-активно в сравнение със своя опонент. В 3-ата минута Борислав Рупанов насочи с глава след центриране от ъглов удар, а при създалото се меле Кристиан Димитров също скочи с надеждата да отбележи. В крайна сметка радомирци се измъкнаха без инкасирането на попадение.

Домакините създадоха качествена атака в 11-ата минута. Галчев навлезе от фланга към центъра, след което пусна за набралия скорост Марин Петков. Националът на България центрира за Преслав Бачев, но нападателят не успя да отправи достатъчно добър удар с глава.

Левски - Струмска слава 3:0 (Развой на срещата по минути)

Ники Михайлов е резерва

Добро впечатление в редиците на Левски оставяше младият Дейвид Михалев. За разлика от лагера в Дубай, където играеше като краен бранител, сега младокът действаше като атакуващ халф. В представянето му изпъкнаха много скорост и желание.

Снимка 606509

Левски стигна до откриващото попадение секунди преди сигнала за почивка. Селекцията на Стоилов създаде напрежение в наказателното поле на Струмска слава, а Георги Станимиров закъсня с действията си срещу Преслав Бачев. Главният арбитър не се поколеба и отсъди дузпа. Зад топката застана Анди Краев, който навръх рождения си ден беше точен за 1:0.

"Сини" фенове за Божков: На този човек ли е заложник Левски? Какво точно иска?

Питат...

Втората част за Левски стартира така, както финишира първата. Домакините изпълниха корнер, при който топката бе запратена към далечната греда на радомирци. В тази зона най-съобразителен се оказа Марин Петков, който отблизо покачи до 2:0.

Струмска слава стигна до най-чистото си положение в 65-ата, когато Георги Станимиров уцели левия страничен стълб на вратата на "сините". Само няколко секунди след това след грешка при изнасянето на топката от страна на домакините Александър Златев също нацели левия страничен стълб.

Снимка 606508

В 72-ата минута Иван Андонов спаси удар на играч на гостите и изби в ъглов удар, от който не последва нищо.

180 секунди преди последния съдийски сигнал, съставът на Левски направи резултата класически. Антон Иванов демонстрира непримиримост и открадна топката от Мартин Костов, последвалият му удар беше спасен от стража на Струмска слава, ала на точното място се оказа Калоян Стрински, който с точен изстрел намери опразнената врата.

Снимка 606504

В следващият си официален двубой Левски ще опита да сложи край на негативната си поредица за първенство. В неделя от 15:15 часа вековниците гостуват на Пирин. Ангажиментите на Струмска слава във Втора лига са свързани с домакинство на Янтра.