Отборът на Левски не успя да победи Созопол в контролна среща, играна пред около 1000 зрители на стадион "Георги Аспарухов". Равенството 1:1 донякъде не отговаря на случилото се по време на спаринга. През 70% от игровото време "сините" доминираха, като превъзходството им бе материализирано от Билал Бари. До нов гол в мрежата на опонента обаче така и не се стигна, защото много силен двубой под тяхната рамка направи стражът Стамен Бояджиев.

Левски - Созопол 1:1 (Развой на срещата по минути)

Бари вкара за домакините, а Ушагелов се разписа за гостите

В заветните 20 минути на проверката Станимир Стоилов пусна в игра почти цял отбор от юноши, което наруши представянето на гранда и това помогна на 11-ия във Втора лига да стигне до престижно равенство. В герой за морския клуб се превърна Тома Ушагелов с точен изстрел в 83-ата минута.

Снимка 568186

Източник: startphoto.bg

Стоилов даде шанс за изява на всички налични футболисти, като игрово време дори получиха позабравените Иван Горанов и Радослав Цонев. Вторият дори имаше шанс да се разпише, но удари гредата от фаул. Като капитан пък излезе 16-годишният вратар Йоан Загоров. 11-ият във Втора лига Созопол беше без шестима от най-добрите си играчи, които получиха почивка от наставника Маргарит Димов.

"Синята" чалготека - затворена!

Станимир Стоилов доказа, че действа с твърда ръка

Двубоят стартира с очакван натиск от домакините, които набързо спечелиха центъра на терена и заредиха положения пред стража на гостите.

Първата реална голова ситуация настъпи в 10-ата минута. Тогава Георги Миланов напредна с топката по фланга, след което центрира опасно в наказателното поле на Созопол. С топката се разминаха почти всички офанзивни футболисти на Левски, заради което не се наложи и намесата на Стамен Бояджиев.

Снимка 568195

Най-опитният в домакинските редици - Георги Миланов, продължи да тормози отбраната на втородивизионния опонент. В 11-ата вече самият той имаше шанс да се разпише, ала не беше достатъчно точен при насочването с глава.

Велтон трябваше да отиграе по-добре "синя" атака в 15-ата минута, когато бе задължен за действие след чудесно центриране на Михайлович. В крайна сметка бразилецът се забави, а с това и потенциалният гол за столичани.

Намиращият все по-рядко в групата на Левски за официалните мачове - Радослав Цонев, можеше да напомни за себе си с гол в 20-ата минута. Халфът изпълни отлично пряк свободен удар, но имаше малшанса да види как топката се отбива в гредата.

Снимка 568193

Последваха мигове, през които Созопол пренесе играта в половината на Левски, но от това хората на Марги Димов само можеха да си изпатят. Домакините хванаха 11-ия във Втора лига на контраатака, при която Бари и Уелтън бързо изработиха нов голов шанс, който пак не беше реализиран.

Дългове от хазарт довели до отстраняването на Димитров и Костадинов

Единият от тях дължал 75 000 лева на лихвари

Левски най-сетне се оказа лидер в резултата, след като стигна до гол в 38-ата минута. В прегръдките на своите съотборници попадна Билал Бари, който реализира на празна врата след решително подаване на Уелтън.

Снимка 568194

180 секунди след паузата Билал Бари можеше да удвои "синия" актив. Мароканецът отправи изстрел от границата на наказателното поле, който премина на сантиметри от страничната греда на Созопол.

Снимка 568192

До настъпването на 60-ата минута, гостите се отърваваха още на два пъти от инкасирането на попадение. Стефанов и Уелтън също влезнаха в дългия списък на загубили индивидуалното си надиграване с Бояджиев.

В 62-ата минута Созопол за секунди остана с човек по-малко. Футболист на "небесносините" получи втори жълт картон от главния съдия и така остави своя тим в намален състав. Бърз разговор между двата щаба обаче спомогна за това от скамейката на морския тим да влезне нов играч и така проверката да продължи 11 срещу 11.

Снимка 568188

В 68-ата минута Станимир Стоилов смени повече от половината си състав, като от игра излязоха Михайлович, Цунами, Стефанов, Миланов, Велтон и Бари. Вместо тях се появиха в игра Марио Дадаков, Ивайло марков, Атанас Килов, Васил Димитров, Александър Божилов и Преслав Бачев.

Наличието на толкова голям брой млади футболисти доведе до сериозни катаклизми в представянето на Левски и донякъде очаквано, вековниците се пропукаха, допускайки изравнително попадение. Бившият играч на Царско село - Тома Ушагелов се възползва от груба грешка в защитата на домакините и не пропусна да отбележи за оказалото се крайно 1:1.