90′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 1033
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Созопол 1:1 в контролна среща

Левски не успя да победи 11-ия във Втора лига, вратар отчая „сините“

Грандът направи 1:1 със Созопол на „Герена“

86′
Снимка 568196

Източник: startphoto.bg

83′

ГОООЛ ЗА СОЗОПОЛ! УШАГЕЛОВ! 1:1! Наличието на толкова голям брой млади футболисти доведе до сериозни катаклизми в представянето на Левски и донякъде очаквано, вековниците се пропукаха, допускайки изравнително попадение. Бившият играч на Царско село – Тома Ушагелов се възползва от груба грешка в защитата на домакините и не пропусна да отбележи за 1:1.

70′
Снимка 568192

68′

С настъпването на 68-ата минута голяма част от титулярните "сини" футболисти напуснаха терена, за да се появят вместо тях младоците - Марио Дадаков, Ивайло Марков, Атанас Килов, Васил Димитров, Александър Божилов и Преслав Бачев.

62′

ИГРАЧ НА СОЗОПОЛ Е ИЗГОНЕН!! В 62-ата минута Созопол за секунди остана с човек по-малко. Футболист на "небесносините" получи втори жълт картон от главния съдия и така остави своя тим в намален състав. Бърз разговор между двата щаба обаче спомогна за това от скамейката на морския тим да влезне нов играч и така проверката да продължи 11 срещу 11.

60′

До настъпването на 60-ата минута, гостите се отърваваха още на два пъти от инкасирането на попадение. Стефанов и Уелтън също влезнаха в дългия списък на загубили индивидуалното си надиграване с Бояджиев.

Снимка 568188

53′

БОЯДЖИЕВ! Резултатът в контролата остана непроменен и след 53-ата минута, когато стражът на Созопол - Стамен Бояджиев, блесна с чудесно двойно спасяване. Първо изби удар на Стефанов, а после разочарова и Георги Миланов от близка дистанция.

49′
Снимка 568187

48′

180 секунди след паузата Билал Бари можеше да удвои "синия" актив. Мароканецът отправи изстрел от границата на наказателното поле, който премина на сантиметри от страничната греда на Созопол.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′
Снимка 568183

38′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0! БАРИ! Левски най-сетне се оказа лидер в резултата, след като стигна до гол в 38-ата минута. В прегръдките на своите съотборници попадна Билал Бари, който реализира на празна врата след решително подаване на Уелтън.

35′

Последваха мигове, през които Созопол пренесе играта в половината на Левски, но от това хората на Марги Димов само можеха да си изпатят. Домакините хванаха 11-ия във Втора лига на контраатака, при която Бари и Уелтън бързо изработиха нов голов шанс, който пак не беше реализиран.

31′
Снимка 568184

30′

Созопол оцеля и след още няколко атаки, когато Цунами хитро изчака изчистена топка след корнер, но и неговият изстрел не донесе голова радост за немалкия брой "сини" привърженици на "Герена".

25′

Илиян Стефанов можеше да се разпише във втори пореден мач за левскарите, но в 25-ата минута отправи удар по въздуха, който не намери очертанията на созополската врата.

20′

ГРЕДА! Намиращият все по-рядко в групата на Левски за официалните мачове - Радослав Цонев, можеше да напомни за себе си с гол в 20-ата минута. Халфът изпълни отлично пряк свободен удар, но имаше малшанса да види как топката се отбива в гредата.

16′
Снимка 568185

15′

Велтон трябваше да отиграе по-добре "синя" атака в 15-ата минута, когато бе задължен за действие след чудесно центриране на Михайлович. В крайна сметка бразилецът се забави, а с това и потенциалният гол за столичани.

11′

Най-опитният в домакинските редици - Георги Миланов, продължи да тормози отбраната на втородивизионния опонент. В 11-ата вече самият той имаше шанс да се разпише, ала не беше достатъчно точен при насочването с глава.

10′

Първата реална голова ситуация настъпи в 10-ата минута. Тогава Георги Миланов напредна с топката по фланга, след което центрира опасно в наказателното поле на Созопол. С топката се разминаха почти всички офанзивни футболисти на Левски, заради което не се наложи и намесата на Стамен Бояджиев.

2′

Двубоят стартира с очакван натиск от домакините, които набързо спечелиха центъра на терена и заредиха положения пред стража на гостите.

1′