90′
Турнир: Контроли Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 3444
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Макаби (Нетаня) 2:2 в контролна среща

Израелци зашеметиха Левски, но "сините" се добраха до реми в генералната си репетиция преди новия сезон

Петков и Цунами вкараха за столичния гранд, а дебютантът Сангаре впечатли

87′
Снимка 674440

Източник: startphoto.bg

85′

И ПАК САНГАРЕ! №12 на Левски получи пас от Чандъров и се завъртя светкавично покрай един от бранителите на Нетаня в 85-ата минута. Липсваше обаче острота в неговия изстрел и той мина встрани от вратата.

82′

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Новото попълнение Мустафа Сангаре можеше да бъде запомнен по отличен начин още в дебютния си мач, след като в 82-ата минута получи центриране от фланга, а той достигна първи до топката и игра с глава. Кълбото матира вратаря на Макаби, ала се отби в дясната странична греда.

81′
Снимка 674443

76′

Левски продължи да натиска към реализирането и на трети гол във вратата на "жълто-черните". Най-близо до тази цел беше спряганият за трансфер през последните дни - Джавад Ел Джемили, ала ударите му биваха спасявани. В атака пък се появи новият стрелец на столичани - Мустафа Сангаре.

72′

Снимка 674430

62′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 2:2! ЦУНАМИ! Еуфория завладя "Герена" в 120 секунди по-късно, когато Левски набързо успя да достигне и до частичен обрат. "Сините" получиха правото да изпълнят корнер, при който капитанът Цунами скочи най-високо и с глава матира стража на Макаби (Нетаня) за 2:2.

60′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! МАРИН ПЕТКОВ! 1:2! Активната игра на домакините все пак бе възнаградена и гол в полза на Левски падна в 60-ата минута. Карлос Охене подаде на друг от появилите се от скамейката Ел Джемили. Мароканецът напредна по фланга, след което дори бе опитано да бъде съборен от съперник. В крайна сметка "Мистър Шоутайм" изпрати пас на дузпата, където дебнеше Марин Петков, който с плътен шут по земя направи 1:2.

Снимка 674431

53′

ГООЛ ЗА МАКАБИ НЕТАНЯ! 0:2! Най-неприятното за Левски се случи в 53-ата минута, когато "сините" вече изоставаха с два гола насред своя "Георги Аспарухов". Игор Златанович реализира второто си попадение в срещата, след като бе изведен сам срещу появилият се на почивката Пламен Андреев. Ударът на нападателя срещна първо десния страничен стълб преди да влети в мрежата.

50′

Второто полувреме започна с активни действия от „сините“ футболисти, които вече бяха и с някои нови имена в състава си. Един от тях Джавад Ел Джемили, реши да напомни за себе си с изстрел от средна дистанция, който с цената на лека контузия, беше отразен от вратаря на Макаби.

Снимка 674429

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

КОЛЕВ! Левски беше много близо до възстановяването на паритета, когато в 42-ата минута центриране на Алдаир намери Алекс Колев. Нападателят на Левски отклони с глава, но Омер Мирон сътвори отлична реакция и избави своя тим от сигурен гол.

41′
Снимка 674425

37′

ГООЛ ЗА МАКАБИ! 0:1! ЗЛАТАНОВИЧ! Деветият от последния шампионат на Израел поведе насред "Георги Аспарухов" в 37-ата минута. Фреди Вагас направи продължителен пробив отдясно, който така и не бе спрян от футболист на Левски. Това му позволи да пласира паса си около точката на дузпата, където бе Игор Златанович, за когото не представляваше особени трудности да вкара за 0:1.

34′

Левски създаде атака, която си струваше в 34-ата. Алекс Колев уважи включването на новака Алдаир и позволи на португалеца да навлезе в наказателното поле на Макаби (Нетаня). Наложи се на защитника обаче да шутира с неудобния си ляв крак. Подхлъзна се и падна.

Снимка 674424

32′

Остра бразилска комбинация беляза "синя" акция в 32-ата минута, когато Майкон и Евертон Бала създадоха доста проблеми за отбраната на Макаби. Пред №17 се откри и възможност за стрелба, но се засуети и в крайна сметка беше блокиран.

28′
Снимка 674426

22′

МАРКОВИЧ! Макаби (Нетаня) достигна до първото реално голово положение в мача, след като в 22-ата минута Бар Коен получи възможността да шутира технично от границата на наказателното поле. Матей Маркович си заслужи аплодисментите на публиката, след като се протегна максимално и изби в корнер.

18′

Асен Митков получава първия жълт картон в мача.

14′

Майкон спря контраатака на съперника и веднага даде тон за "синя" акция, която завърши с пас към Евертон Бала. Бразилецът отправи шут от средна дистанция, който беше уловен лесно от стража на израелтяните.

6′

Марин Петков стана автор на първата по-интересна ситуация в двубоя, след като напредна през центъра и отправи шут от далечна дистанция, който мина високо над горната греда на Макаби.

Снимка 674427

4′

Левски опита да вземе контрол над събитията още с първия съдийски сигнал на рефера Гребенчарски. Опонентът от Израел обаче бе доста твърд в действията си, чрез което бързо взе страха на селекцията, водена от Станислав Генчев.

1′