Отборът на Левски завърши 2:2 в последната си контрола преди началото на новия сезон в Първа лига. "Сините" представиха отбора си за кампания 2024/25 срещу израелския Макаби (Нетаня). Развоят на събитията не беше най-мечтаният за селекцията на Станислав Генчев, която макар и по-дейна, изоставаше с 0:2 до 59-ата минута. На два пъти тя беше наказана от сръбския централен нападател Игор Златанович.

Левски представи отбора за новата кампания

Това се случи преди приятелския сблъсък между "сините" и Макаби (Нетаня)

Оттам насетне, левскарите демонстрираха характер и в рамките на 120 секунди те стигнаха до частичния обрат. Първо се разписа Марин Петков с удар по земя от десетина метра, а малко след него се разписа и капитанът Цунами с глава при центриране от корнер.

Снимка 674436

Източник: startphoto.bg

До края Левски можеше да търси и пълния обрат, а най-активен в тази цел бе дебютиралият таран Мустафа Сангаре. Веднъж обаче французинът удари гредата, а след това нямаше и необходимата точност при завършващия му изстрел.

След седмица Левски стартира участието си в Първа лига със столично дерби срещу Локомотив (София).

Левски опита да вземе контрол над събитията още с първия съдийски сигнал на рефера Гребенчарски. Опонентът от Израел обаче бе доста твърд в действията си, чрез което бързо взе страха на селекцията, водена от Станислав Генчев.

Снимка 674442

Марин Петков стана автор на първата по-интересна ситуация в двубоя, след като напредна през центъра и отправи шут от далечна дистанция, който мина високо над горната греда на Макаби.

Малко след това, Майкон спря контраатака на съперника и веднага даде тон за "синя" акция, която завърши с пас към Евертон Бала. Бразилецът отправи шут от средна дистанция, който беше уловен лесно от стража на израелтяните.

Макаби (Нетаня) достигна до първото реално голово положение в мача, след като в 22-ата минута Бар Коен получи възможността да шутира технично от границата на наказателното поле. Матей Маркович си заслужи аплодисментите на публиката, след като се протегна максимално и изби в корнер.

Левски - Макаби (Нетаня) 2:2 (Развой на срещата по минути)

"Сините" с частичен обрат на "Герена"

Остра бразилска комбинация беляза "синя" акция в 32-ата минута, когато Майкон и Евертон Бала създадоха доста проблеми за отбраната на Макаби. Пред №17 се откри и възможност за стрелба, но се засуети и в крайна сметка беше блокиран.

Снимка 674441

Левски създаде атака, която си струваше в 34-ата. Алекс Колев уважи включването на новака Алдаир и позволи на португалеца да навлезе в наказателното поле на Макаби (Нетаня). Наложи се на защитника обаче да шутира с неудобния си ляв крак. Подхлъзна се и падна.

Деветият от последния шампионат на Израел поведе насред "Георги Аспарухов" в 37-ата минута. Фреди Вагас направи продължителен пробив отдясно, който така и не бе спрян от футболист на Левски. Това му позволи да пласира паса си около точката на дузпата, където бе Игор Златанович, за когото не представляваше особени трудности да вкара за 0:1.

Левски беше много близо до възстановяването на паритета, когато в 42-ата минута центриране на Алдаир намери Алекс Колев. Нападателят на Левски отклони с глава, но Омер Мирон сътвори отлична реакция и избави своя тим от сигурен гол.

Снимка 674439

Второто полувреме започна с активни действия от "сините" футболисти, които вече бяха и с някои нови имена в състава си. Един от тях Джавад Ел Джемили, реши да напомни за себе си с изстрел от средна дистанция, който с цената на лека контузия, беше отразен от вратаря на Макаби.

Най-неприятното за Левски се случи в 53-ата минута, когато "сините" вече изоставаха с два гола насред своя "Георги Аспарухов". Игор Златанович реализира второто си попадение в срещата, след като бе изведен сам срещу появилият се на почивката Пламен Андреев. Ударът на нападателя срещна първо десния страничен стълб преди да влети в мрежата.

Активната игра на домакините все пак бе възнаградена и гол в полза на Левски падна в 60-ата минута. Карлос Охене подаде на друг от появилите се от скамейката Ел Джемили. Мароканецът напредна по фланга, след което дори бе опитано да бъде съборен от съперник. В крайна сметка "Мистър Шоутайм" изпрати пас на дузпата, където дебнеше Марин Петков, който с плътен шут по земя направи 1:2.

Снимка 674438

Еуфория завладя "Герена" в 120 секунди по-късно, когато Левски набързо успя да достигне и до частичен обрат. "Сините" получиха правото да изпълнят корнер, при който капитанът Цунами скочи най-високо и с глава матира стража на Макаби (Нетаня) за 2:2.

Левски продължи да натиска към реализирането и на трети гол във вратата на "жълто-черните". Най-близо до тази цел беше спряганият за трансфер през последните дни - Джавад Ел Джемили, ала ударите му биваха спасявани. В атака пък се появи новият стрелец на столичани - Мустафа Сангаре.

Снимка 674437

Новото попълнение Мустафа Сангаре можеше да бъде запомнен по отличен начин още в дебютния си мач, след като в 82-ата минута получи центриране от фланга, а той достигна първи до топката и игра с глава. Кълбото матира вратаря на Макаби, ала се отби в дясната странична греда.

Снимка 674431

№12 на Левски получи пас от Чандъров и се завъртя светкавично покрай един от бранителите на Нетаня в 85-ата минута. Липсваше обаче острота в неговия изстрел и той мина встрани от вратата.

До края "сините" тръгнаха на късен финален щурм, но за повече в тази среща, феновете на стадион "Георг Аспарухов" не станаха свидетели. След седмица "сините" стартират участието си в Първа лига със столично дерби срещу Локомотив (София).