Отборът на Левски се поздрави с втора победа в рамките на по-малко от 24 часа. Макар и в учебна игра, селекцията на Делио Роси се наложи с 2:1 над младежката формация на Санкт Гален. Макар и с играчи до 21-годишна възраст, швейцарците дадоха сериозен отпор на родния гранд, който днес игра с голяма част от своите резерви и нови попълнения.

Приятно ми е, Ривалдиньо!

Новата бразилска авантюра на Левски

Левски изкова победата си още до почивката, когато Антонио Вутов бе точен от дузпа, а Станислав Костов покачи до 2:0 с третото си попадение по време на зимната подготовка. През втората част столичани допуснаха вече традиционната си грешка в отбрана, която позволи на Валентино да фиксира крайното 1:2.

Силен двубой за левскарите изиграха младите таланти Папазов, Иванов и Петков, като всеки един от тях имаше възможност да се разпише. С играта си по крилото се понрави и бразилската перла - Паулиньо.

Последната "синя" проверка на малтийска земя ще бъде след два дни, когато Роман Прохазка и компания се изправят срещу местния Гзира Юнайтед.

С играчи като Рошу Левски ще излезе извън шаблона

Оставането на румънеца е добра новина за "сините"

Левски започна срещата на много високо ниво и можеше да отбележи след само 120 секунди. Паулиньо сътвори отличен пробив по крилото, след което подаде за връхлитащия в наказателното поле Нашименто. Бившият футболист на Динамо (Букурещ) обаче се размина с дебютен гол за вековниците.

Макар и с младежката си формация, отборът на Снакт Гален демонстрира, че няма да се даде без бой на "сините". В рамките на четвърт час, Николай Кръстев имаше две опасни положения, които обаче отрази с изключителна вещина.

Отборът на Левски очаквано откри резултата в 26-ата минута. Станислав Костов отправи изстрел, който срещна ръката на съперников бранител и главният съдия в проверката отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Антонио Вутов, който с лекота направи 1:0. В 33-ата минута "синята" преднина можеше да бъде удвоена, ако гол на младия Томислав Папазов не бе отменен. Причината - секунди преди решителния удар, топката бе излязла извън очертанията на терена.

Емил Ангелов-Бабангида пред ТОПСПОРТ: Духът на Левски не се е променял през годините

"Вярвам в момчетата, селекцията ни е добра и ще се представим далеч по-добре през пролетта"

Секунди преди края на първата час, Станислав Костов реализира своя трети пореден гол с екипа на Левски. След бърза контраатака топката стигна до Паулиньо, който навлезе в наказателното поле и стреля, вратарят на Санкт Гален първоначално парира изстрела, но при добавката Костов бе безпощаден и удвои преднината на Левски.

Сериозно отпуснати през второто полувреме, момчетата на Делио Роси допуснаха изненадващо попадение. За пореден път такова стана факт, след като "синята" отбрана сътвори изключителна глупост и позволи на Валентино да направи 1:2.

След инкасираното попадение, Левски можеше на два пъти да възстанови аванса си от два гола, но първо удар с глава на Папазов бе избит от голлинията, а след това пореден силен пробив по крилото на Паулиньо завърши с удар встрани от вратата.

Левски победи Флоридсдорфер

Левски показа зъби, красиви попадения донесоха обрат над австрийци (ВИДЕО)

Столичани спечелиха с 3:1

Към "синия" фестивал на пропуските се присъедини и младият Станислав Иванов в 78-ата минута. Талантът се откри на чисто голово положение, но сигурното му попадение бе възпряно от намиращ се на голлинията защитник. Опит за добавка опита Томислав Папазов, но стражът на Санкт Гален вече се бе върнал на мястото си и спаси.

В 87-ата минута хубав удар отдалеч на Петков бе избит в ъглов удар, а след последвалото изпълнение Станислав Иванов отново се размина на косъм с трети гол в полза на Левски.

Левски започна в състав: Кръстев, Цветкович, Ангелов, Папазов, Фигуейрейро, Прохазка, Нашименто, Юруков, Вутов, Костов, Паулиньо

ЛЕВСКИ - САНКТ ГАЛЕН U21 2:1

1:0 Вутов-дузпа (26"), 2:0 Костов (43"), 2:1 Валентино (53")

Развоят на срещата проследихте на живо в ТОПСПОРТ!

Санти Нгом: Не помня с лошо престоя си в Левски