Левски записа втора победа по време на контролите в Турция, след като "сините" стигнаха до обрат 3:1 над втородивизионния австрийски Флоридсдорфер, който се бори за оцеляването си в местния шампионат.

Левскарите, които днес бяха в резервния си жълт екип, обаче отново дадоха доста поводи за размисъл пред Делио Роси и привържениците на отбора, защото първото полувреме за столичани бе, меко казано, безобразно!

Още във 2-ата минута нескопосано изнасяне на топката бе овладяно от играчите на австрийците, а Фучик с удар от удобна позиция в наказателното поле вкара за 1:0!

Левски - Флоридсдорфер 3:1, "сините" осъществиха пълен обрат след красиви попадения!

"Сините" с четвърта контрола в Малта

В следващата атака австрийците можеха да удвоят, но Божидар Митрев се намеси и предотврати второ попадение във вратата си.

Постепенно играчите на Левски опитаха да изнесат играта в половината на съперника, но бяха прекалено бавни и мудни в обработването на топката. Това поведение на играчите до голяма степен уби и малкото острота в атаките на отбора, а единствено юношата Станислав Иванов се опитваше да действа на по-високи обороти.

Точно след пробив на младока по левия фланг Кабрал бе намерен на точката на дузпата, но ударът на холандеца бе слаб и без проблеми спасен от вратаря, макар че мина през двама футболисти на Флоридсдорфер.

Малко по-късно Жорди Гомес центрира от корнер към далечната греда, а Аймен Белаид с глава се опита да върне към Серджиу Буш, който чакаше пред голлинията, но футболист на съперника изчисти.

Втората част започна с три промени в състава на Левски, като в игра се появиха Цветкович, Вутов и Прохазка. Появата им даде резултат, а "сините" видимо вдигнаха оборотите, осъществявайки висока преса.

С оглед събитията голът, както гласи клишето, беше въпрос на време и така изравнителното попадение дойде в 56-ата минута.

Нападение по десния фланг завърши с много добро центриране на Цветкович към непокрития в наказателното поле Вутов, който с красив удар от движение вкара за 1:1!

Минути по-късно левскарите стигнаха и до пълен обрат!

Продължителна атака завърши с удар от дъгата пред наказателното поле от Антонио Вутов, който рикошира в Станислав Костов и влетя в мрежата за 2:1!

Крайното 3:1 оформи Давид Яблонски, след като чехът се възползва от подаване на Нашименто от корнер и от воле прати топката в мрежата!

Други нови футболисти на Левски - Паулиньо и Фигейредо също записаха дебют, като последният дори успя да изработи дузпа в края на срещата, която обаче бе пропусната от Роман Прохазка.