Отборът на Левски завърши контролите по време на паузата на шампионата с убедителен успех с 4:0 над вторидивизионния Витоша (Бистрица).

На помощното игрище в комплекса "Георги Аспарухов" треньорът Станимир Стоилов заложи на опитен стартов състав, като в него бяха повечето от титулярите.

Левски - Витоша (Бистрица) 4:0 в контрола

Вижте подробности

Гостите от Бистрица приеха играта в своята половина, но удържаха 0:0 до самия край на полувремето, като и късметът беше на тяхна страна, тъй като на два пъти гредата се оказваше последната преграда пред топката. В самия край на полувремето реферът даде дузпа за Левски за игра с ръка в наказателното поле и Рикардиньо не сбърка за 1:0.

След почивката "сините" се разиграха още повече и бързо решиха всичко в срещата. В 68-ата минута Уелтън вкара ефектно попадение, след като прехвърли вратаря на гостите. В 73-ата минута Роналдо принуди Слави Паскалев да си отбележи автогол, след като центрира остро по земя пред вратата. Левски не намали темпото въпреки солидния си аванс и в 75-ата минута стигна до четвърти гол, като негов автор стана Ивелин Попов.

Левски се събужда през април

"Сините" записват само едно равенство миналата година

Той се разписа на празна врата от близка дистанция, след като засече изстреляна от Рикардиньо топка. Треньорът Станимир Стоилов смени почти изцяло изпълнителите на терена и до края липсваха по-интересни ситуации. Така Левски завърши с положителен баланс серията контроли по време на паузата.

26-кратните шампиони победиха Ботев (Враца) с 3:1 и загубиха с 1:2 от Марица (Пловдив). Левски подновява първенството в събота срещу Локомотив (София) на "Георги Аспарухов".