Левски записа първа победа от началото на година. "Сините" се наложиха над унгарския Уйпещ с 2:1 в контрола, играна в Кипър. С двете попадения за тима на Елин Топузаков се отчете Бабтунде Адениджи. Попадението на Уйпещ стана дело на по-малкия брат на супер звездата Еден Азар - Килиан Азар.

"Сините" владееха инициативата през целия мач и показаха игра, вдъхваща оптимизъм във феновете на тима.

Елин Топузаков реши да започне със състав: Кръстев, Яблонски, Александров, Пиргов, Прохазка, Костадинов, Де Ноойер, С. Александров, Бурабия, Адениджи, Сукуна

Срещата стартира равностойно, но не след дълго Левски наложи натиск.

НА ЖИВО: Левски - Уйпещ 2:1

"Сините" в търсене на първата си победа за годината

В 21-ата минута се стигна до първата чиста голова възможност в мача. Новият Сукуна изскочи сам срещу вратаря, но вместо да го преодолее, стреля точно в тялото му.

В 38-ата минута се стигна до още един отличен шанс за "сините". Прохазка навлезе мощно в наказателното поле и опита подаване към Адениджи, който беше малко пред голлинията, но вратарят застана на пътя на паса и спаси опасността на Уйпещ.

В 43-ата минута Левски поведе. Мехди Бурабия намери добре Тунде Адениджи, който се откъсна от опеката на защитник на Уйпещ, навлезе в наказателното поле и преодоля технично вратаря и насочи топката към опразнената врата за 1:0.

Създават "Levski Family" в помощ на левскари в нужда

Вижте кава е идеята на организацията

Пет минути след началото на второто полувреме Левски удвои. Бурабия намери Аниете в наказателното поле, испанецът чукна фантастично с пета към Адениджи, за който остана по-лесното - да насочи от около точката на дузпата право във вратата на унгарците.

В 58-ата минута Килиан Азар изскочи срещу Кръстев, той спаси, но при добавката братът на звездата на Челси, успя да вкара за 2:1.

В 65-ата минута Антон Огнянов влезе в игра, записвайки неофициален повторен дебю с екипа на "сините".

Спас Русев и Даниел Боримиров доведоха Принс Сайди в Левски

Спас Русев доведе национал на Либерия в Левски!

Халфът ще кара проби

Десет минути преди края на редовното време, Димитър Шейтанов спаси чист гол в мрежата си. Играч на унгарците стреля изключително опасно, но младият вратар показа завиден рефлекс и не допусна резултатът да стане 2:2.

Следващата контрола на Левски в Кипър е срещу Теплице. Мачът ще се играе на 5 февруари, като началният час все още се уточнява.

ЛЕВСКИ - УЙПЕЩ 2:1

1:0 Бабатунде Адениджи (43)

2:0 Бабатунде Адениджи (51)

2:1 Килиан Азар (58)

ЛЕВСКИ (3-5-2): Николай Кръстев, Давид Яблонски, Александър Александров, Димитър Пиргов, Роман Прохазка, Георги Костадинов, Джереми де Ноойер, Мехди Бурабия, Сашо Александров, Амаду Сукуна, Бабатунде Адениджи

Резерви: Димитър Шейтанов, Симон Сандберг, Сърджан Лукин, Веселин Минев, Антон Огнянов, Ивайло Найденов, Илия Юруков, Божидар Краев, Франсис Нар, Станислав Иванов, Антонио Аниете