Отборът на Левски победи третодивизионния Сливнишки герой с 2:0 в контрола, която се игра на основния терен на стадион "Георги Аспарухов". Очаквано "сините" нямаха никакъв проблем с аматьорския си съперник, а в звездата на деня се превърна новото попълнение Билал Бари. Мароканецът се "отпуши" и реализира първите си две попадения за клуба. Гол на Патрик Габриел Галчев беше отменен поради засада, а с пропуски се отличиха Илия Юруков, Тома Даске, Илия Димитров, Валери Божинов и Андриан Краев.

Ники Илиев: Тежко ми е да гледам мачовете на Левски, Робърта ще липсва на отбора

"Задължителна е промяна в БФС, но някои не пускат кокала"

Вековниците играха с два различни състава, като през първата част на терена беше титулярният тим, който най-вероятно ще бъде избран за гостуването на Черно море през следващия уикенд. След почивката на терена се появиха резервите и юношите на гранда.

Снимка 525528

Столични бяха ръководени от помощника Живко Миланов, който иззема функциите на хоспитализирания в болница заради коронавирус Славиша Стоянович.

Левски - Сливнишки герой 2:0 (Развой на срещата по минути)

"Сините" бяха водени от Живко Миланов

Проверката започна с очакван натиск на левскарите, които нямаха проблеми с това да се настанят трайно в полето на гостите. С няколко опасни пробива се отличи Стивън Петков.

Сулака все още не е готов за игра

Започна тренировки с топка

Възпитаниците на Живко Миланов поведоха в седмата минута, като дебютно попадение за "сините" наниза новото попълнение Билал Бари. Всичко започна от добър рейд на Илия Юруков, който от аутлинията върха към дузпата за Бари. Мароканецът се завъртя елегантно и с удар по земя не остави шанс на Димитър Симеонов.

Снимка 525529

Отново Илия Юруков беше в основата на левскарска опасност, но този път осъществи включването си по десния фланг. Тома Даске получи шанс да шутира от около три метра, но право в тялото на вражеския страж. Секунди по-късно, силата на своя шут отдалеч демонстрира Марин Петков. Симеонов пак демонстрира класа и изби в корнер.

Драган Михайлович показа техника отигра директно от въздуха далечен пас. Подаването му намери в наказателното поле Билал Бари, който шутира разочароващо в 18-ата минута. Нападателят с №19 изигра слабо и положение 60 секунди по-късно, когато се забави прекалено много и не комбинира с непокрития на празна врата Стивън Петков.

Живко Миланов: Готов съм за отговорността

Ще води тима срещу Черно море

Попадение за Левски не бе зачетено в 31-ата минута. Столичани организираха добра контраатака, когато Илия Юруков напредна мощно с топка в крака. Последва пускане към Галчев, но младежкият национал избърза с позиционирането си, заради което малко след това не беше приет и голът му срещу "героя".

Патрик-Габриел Галчев направи поредното си силно включване по фланга. В 38-ата минута младокът много хитро намери връхлитащия на скорост в полето на сливничани - Илия Юруков. Халфът обаче не можа да увенчае доброто си представяне до този момент и с гол.

Снимка 525531

Резултатът все пак стана 2:0 до почивката. Капитанът Мартин Райнов се оказа на непривична за него позиция и центрира от фланга. Пасът му бе изключително акуратен, а оставеният сам Билал Бари елегантно отбеляза след насочване с глава. Дошлият от Монтана голаджия можеше да запуши устите на своите критици и с хеттрик още през първите 45 минути, но останал сам срещу Симеонов стреля точно в тялото на вратаря.

Коронавирусът атакува сериозно Левски, още един играч с положителен тест

Здравко Димитров е най-новият случай

На полувремето се направиха доста смени и в двата състава. Новите централни нападатели - Илия Димитров и Валери Божинов можеха да сътворят гол №3 за Левски, но Божигол не успя да уцели топката на няма и метър от голлинията на Сливнишки герой.

Резервният вратар на Сливнишки герой - Стоян Деспотов демонстрира качество в 62-ата минута, когато предвидливо излезе на позиция, благодарение на която съумя да стопира стремежите за попадение на Валери Божинов и Даниел Начев. След тях пропуск след добра контраатака направи и Илия Димитров.

Снимка 525533

Един от любимците на "сините" фенове - Дани Начев също можеше да запише името си сред голмайсторите. В 68-ата минута звездата на Левски U19 направи двойно подаване с Валери Божинов, но за стотни от секундата се размина с това да отправи голов изстрел.

Бабатунде Адениджи: Феновете на Левски ме нарекоха Тигъра от Акуре

Вижте какво още каза

Николай Михайлов се раздвижи едва в 78-ата минута, когато Кристиян Миланов го изненада с удар от доста сериозно разстояние. Вторият страж на домакините внимаваше и с мъка съумя да се намеси максимално на висота.

Снимка 525543

Левски можеше да направи победата си класическа в 85-ата минута. Уморената защита на гостите допусна Ивайло Найденов да навлезе без сериозна съпротива в тяхното поле и да комбинира с Андриан Краев. Атакуващият халф с №89 обаче стреля точно в обсега на вратаря Деспотов.

На 11 април Левски подновява ангажиментите си в шампионата с тежко гостуване на Черно море. В сряда пък Сливнишки герой приема на свой терен кандидатът за влизане във Втора лига ФК Кюстендил.