Левски победи Септември (София) с 3:2 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов".

Георги Миланов (41') даде аванс за 26-кратните шампиони, след като бе точен от дузпа, а младият талант Преслав Бачев (48') удвои. Велтон (57') също се разписа. В края на срещата Кристиян Иванов (87', 90') отбеляза два гола и оформи крайния резултат.

Двубоят започна по-добре за "сините", които още в осмата минута бяха близо до гола. Билал Бари проби отляво и намери Илиян Стефанов, който стреля от точката за дузпата, но Кристиан Пешов блокира.

Снимка 568721

В 20-ата минута Велтон проби отляво и подаде към Георги Миланов, който остана сам срещу вратаря на гостите. Халфът преодоля стража на Септември, но не успя да шутира преди топката да излезе в аут.

В 40-ата минута Асен Чандъров фаулира Илиян Стефанов в наказателното поле и съдията Димитър Буров посочи бялата точка. Георги Миланов се нагърби с отговорността и не сгреши - 1:0.

Снимка 568723

На полувремето треньорът на Левски - Станимир Стоилов замени Билал Бари с Преслав Бачев. Именно младокът удвои аванса на "сините" в 47-ата минута. Миланов проби отдясно и центрира към Цунами, който отправи удар от границата на наказателното поле, а 16-годишният нападател засече неточния изстрел, пращайки топката във вратата.

Снимка 568745

В 58-ата минута резултатът стана класически Велтон за пореден път показа страхотен дрибъл. Бразилецът проби през няколко съперникови футболисти и с красив удар в далечния ъгъл от дъгата на наказателното поле се разписа.

Снимка 568746

Две минути по-късно гостите създадоха най-опасното си положение до момента. Рафаил Пърликов засече с глава центриране от ъглов удар, но Пламен Андреев изби топката в нов корнер. От него последва още един опасен изстрел на 16 номер, но Андреев отново се справи.

Последваха множество смени от страна и на двата треньора, като в игра се появи синът на легендата на Левски Христо Йовов - Кристиян. За него това бе и първи мач за мъжкия отбор на "сините". Заедно с него в игра влязоха Александър Божилов, Ивайло Марков, Димитър Андонов и Марио Дадаков.

Снимка 568744

В 81-ата минута Андриан Краев напредна опасно и дръпна спусъка, но футболист на Септември сложи тялото си на пътя на топката и изби в ъглов удар. След него последва неточен изстрел на Йовов.

В 87-ата минута гостите успяха да отбележат почетен гол. Кристиян Иванов бе изведен добре и остана очи в очи с Пламен Андреев, като с хубав удар и помощ от напречната греда реализира за 3:1.

Бербатов на среща с Наско Сираков на "Герена", иска подкрепа от Левски

В битката за БФС

В 90-ата минута Кристиян Иванов вкара втори гол за Септември. Нападателят се разписа с удар от около 12-13 метра.