Левски победи арменския Пюник с 3:2 в първата си контрола от зимната подготовка. Двубоят се игра в турския курорт Алания. Новото попълнение Стайн Спиерингс дебютира с гол, откривайки резултата в 9-ата минута. Малко след това Узучукву изравни. В 74-ата минута Петър Иванов спаси дузпа, но при добавката Шевчук даде аванс на арменците. Последва натиск на "сините", който доведе до два гола на Здравко Димитров (78) и Филипе Нашименто (87).

Първата добра възможност в мача бе за Пюник. Арас Йозбилис потърси далечния ъгъл на вратата на "сините", но топката рикошира в Горанов и излезе в корнер.

Левски - Пюник 3:2, Нашименто отново даде аванс на "сините"

Контролата е първа за "сините" през зимата

В 9-ата минута Левски поведе. Вратарят на арменците сбърка при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Стайн Спиерингс, който с удар в левия ъгъл вкара първия си гол за столичани.

Авансът на тима на Петър Хубчев бе кратък. Три минути след това Иву Угочукву бе оставен непокрит и с удар от далечна дистанция матира Михайлов.

Снимка 464073

Източник: levski.bg

В следващите минути левскарите бяха по-активният отбор на терена. След половин час игра Драгойевич бе принуден да прави спасяване. Паулиньо проби отляво и нанесе удар по диагонала, който вратарят изби в корнер. След последвалия ъглов удар стражът отново трябваше да се намесва след шут на Горанов.

В 32-ата минута се създаде меле в наказателното поле на Пюник след пробив на Паулиньо, но нито бразилецът, нито Алар успяха да нанесат удар към вратата.

В тези минути бразилското крило на "сините" се активизира и пет минути по-късно отново опита шут, който бе неточен.

Снимка 464094

Източник: ПФК Левски

В 38-ата минута Левски създаде отлична възможност за гол. Паулиньо и Алар комбинираха в наказателното поле, а бразилецът продължи топката за оставения непокрит Симеон Славчев. Халфът от десетина метра прати топката над вратата.

Минута по-късно Станислав Иванов също обстрелва вратата на Пюник, но прати кълбото в аут. В 41-ата минута Марку блокира удар на Алар от близка дистанция.

В 42-ата минута Михайлов отрази удар на Йозбилис от пряк свободен удар. Минута по-късно Дени Алар стреля покрай вратата на арменците.

Снимка 464093

Второто полувреме започна с два удара на Тиам от далечна дистанция, които бяха неточни. В 55-ата минута Николай Михайлов на два пъти спаси вратата си от попадение. Първо вратарят отрази удар на Карташян, който засече топката след центриране от корнер. След това Махмудов нанесе силен удар от около 15 метра, който стражът изби.

Георги Донков: Четем какво се случва, но сме концентрирани върху нашата работа

"Надяваме се новите да се адаптират бързо"

Три минути след това Славчев сбърка в центъра на терена. Пюник организира опасна атака, която завърши с удар по диагонала на Махмудов, който мина покрай вратата.

След час игра Петър Хубчев направи няколко смени в своя състав. В игра се появиха Петър Иванов, Деян Лозев, Франко Мазурек, Станислав Костов, Насиру Мохамед, Ивайло Найденов, Филипе Нашименто и Холмар Ейолфсон.

В 66-ата минута Мазурек проби през центъра, но стреля над вратата. В 72-ата минута Мохамед стреля слабо покрай вратата.

Снимка 464091

Пюник стигна до обрат две минути след това. Ивайло Найденов сбърка, след което фаулира Миранян в наказателното поле. Потърпевшият изпълни отсъдената дузпа, но Петър Иванов успя да отрази удара му. Топката стигна до Шевчук, който я насочи във вратата за 1:2.

В 78-ата минута Левски изравни след отлична солова акция на Здравко Димитров. Крилото проби отляво към центъра на терена, преодоля съперник и с мощен удар в близкия ъгъл вкара за 2:2.

Божков: Този път са решили да ме премахнат, не бягам от никого!

"Даже не познавам членовете на Комисията по хазарта"

В 83-ата минута Нашименто центрира от корнер на далечната греда, където Рейш нанесе удар, но в аут. Малко след това Лозев потърси далечния ъгъл с техничен удар, но прати кълбото в аут.

В 87-ата минута Левски отново поведе. Мазурек бе фаулиран грубо пред наказателното поле. Филипе Нашименто изпълни прецизно прекия свободен удар и не остави шансове на вратаря на Пюник за 3:2. Малко след това португалецът стреля с глава опасно покрай вратата.