Отборът на Левски спечели втора поредна контрола под ръководството на Станимир Стоилов. "Сините" демонстрираха атакуващ футбол и се справиха с втородивизионния Марица в зрелищна контрола, завършила при резултат 5:2. Домакините бяха доста активни през първото полувреме, когато съумяха да се разпишат чрез Димитров, Бари и новото попълнение Димитър Костадинов.

Дебют за тима от "Герена" направи и панамецът Хосе Кордоба, който за свое нещастие направи и дузпата, от която Мариян Тонев отбеляза за 1:3 в 36-ата минута. Бившият левскар Илиян Йорданов пък съвсем върна интригата в този спаринг, когато в 55-ата копна технично за 2:3.

Официално: Драган Михайлович подписа с Левски

Контрактът му е до края на сезона

С включването на младите си таланти обаче Левски оживи своето представяне и стигна до още две съкрушителни попадения. Заслуга за тях имаха младоците Антон Иванов и Марин Петков. Първият спечели дузпата, с която Петков направи 4:2, а Марин асистира за попадението на №30 за крайното 5:2.

Снимка 545783

Оттук насетне, Левски насочва мислите си към шампионатното дерби с Локо (Пд) на "Лаута", където желанието на Мъри Стоилов и компания е за постигането на важни три точки.

Селекцията на Станимир Стоилов започва активно срещата, като владееше топката в по-голям период от игровото време. Публиката на трибуните отчете и почерка на специалиста, подчинен основно на бързите пасове и териториалното превъзходство.

Левски - Марица 5:2 (Развой на срещата по минути)

Зрелищна проверка на "Герена"

С течение на проверката "сините" атаки зачестиха. При една от тях, последователни изстрели на Костадинов и Краев срещнаха телата на пловдивски бранители. Събитията бързо се пренесоха по фланга, където Здравко Димитров напредна скоростно и след рязка смяна на посоките срещу Вешев, стреля остро по диагонал, за да направи 1:0.

Снимка 545786

Малко, след като влезе в ролята на голмайстор, Здравко Димитров имаше сериозна заслуга и за втория отбелязан гол в мрежата на Марица. Крилото напредна далеч зад последния в отбраната и остана сам срещу Петър Начев. №11 в "синьо" предпочете да го финтира, след което подаде за непокрития на дузпата Димитър Костадинов. Дошлият от Царско село също демонстрира отборна игра и продължи за Билал Бари. В крайна сметка мароканецът беше този, който покачи с лекота за 2:0.

Не бе изминала и 25-ата минута, а класиката в "синьо" вече бе факт. Георги Миланов центрира от корнер за Анди Краев. Халфът запрати с глава към далечната греда за непокрития Димитър Костадинов, който отблизо реализира своя дебютен гол с екипа на вековниците.

Бъдещето на Йончо Арсов в Левски е под въпрос

Ще трябва да намали заплатата си

Марица за първи път се задържа за малко по-дълго в полето на домакините след 30-ата минута. "Жълтите", водени от Николай Димитров, дори имаха шанса да центрират от статично положение, но експерименталната отбрана на съперника им се справи на висота.

Снимка 545782

Марица не остана капо на "Герена", след като намали изоставането си в 36-ата минута. Дебютантът Хосе Кордоба закъсня в стремежа си да блокира Тонев и топката срещна неговата ръка. Главният съдия видя ситуацията отблизо и посочи дузпата. С отговорната задача се нае Мариян Тонев, който хладнокръвно запрати Андреев в обратния ъгъл за 1:3!

Първият престой в Левски все още е върхът в треньорската кариера на Стоилов

Най-зле е бил в националния ни отбор

В 54-ата минута Станимир Стоилов направи някои размествания в "синята" защита, които за негова жалост дадоха почти мигновен резултат, но с негативен характер. Липса на комуникация между резервата Александров и Кордоба, допусна Илиян Йорданов да мине зад гърба и на Ивайло Найденов, за да може бившият левскар да копне много технично над Андреев за 2:3.

Снимка 545779

С течение на проверката Станимир Стоилов пусна в игра много от обещаващите таланти на столичани. В 76-ата минута един от тях - Антон Иванов навлезе опасно в наказателното поле и бе фаулиран от съперник. Наставникът на "сините" позволи дузпата да бъде изпълнена от Марин Петков, а той не сгреши от бялата точка срещу Илия Николов.

Снимка 545781

Освен, че спечели дузпа, това не бе всичко от №30 в левскарските редици Антон Иванов. Въпросният имаше и върховното чувство да се разпише за отбора на своето сърце, след като се превърна в консуматор на един перфектен самостоятелен рейд на Марин Петков.

Следващият официален мач на Левски е на 12 септември срещу Локомотив (Пд), като дербито на "Лаута" ще бъде повторен дебют на Мъри Стоилов като треньор на "сините" в шампионатен двубой. Марица пък ще се акцентира върху ангажиментите си във Втора лига, където "жълтите" ще премерят сили с Литекс.

Левскарска екзотика: От "Герена" до Панама, Мавриций и Гвинея-Бисау

Общо 152-ма чужденци опитаха късмета си на "Герена"