90′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 600
90′

КРАЙ НА КОНТРОЛАТА!

Левски победи Марица с 5:2 в контрола

Зрелищен Левски с втора спечелена контрола под ръководството на Стоилов

"Сините" надвиха втородивизионния Марица с 5:2

85′

Стелиън Ангелов се пребори за топка в центъра и отправи силен шут по земя, който премина в близост до вратата на Николов. Добра работа на младока.

82′
Снимка 545786

78′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 5:2!! АНТОН ИВАНОВ! Освен, че спечели дузпа, това не бе всичко от №30 в левскарските редици Антон Иванов. Въпросният имаше и върховното чувство да се разпише за отбора на своето сърце, след като се превърна в консуматор на един перфектен самостоятелен рейд на Марин Петков.

76′

ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ!! ГОЛ НА МАРИН ПЕТКОВ! 4:2! С течение на проверката Станимир Стоилов пусна в игра много от обещаващите таланти на столичани. В 76-ата минута един от тях - Антон Иванов навлезе опасно в наказателното поле и бе фаулиран от съперник. Наставникът на "сините" позволи дузпата да бъде изпълнена от Марин Петков, а той не сгреши от бялата точка срещу Илия Николов.

Снимка 545783

73′

Промяна и в атаката на Левски. Васил Димитров ще замени Билал Бари, който получава почивка от Стоилов.

64′

Николай Калинов, Стелиън Ангелов и Асен Митков се появяват в игра за Левски, въпросните вече записаха минути на терена днес, но за формацията до 19 години.

55′

ГОЛ ЗА МАРИЦА!!! 2:3!!! ИЛИЯН ЙОРДАНОВ! В 54-ата минута Станимир Стоилов направи някои размествания в "синята" защита, които за негова жалост дадоха почти мигновен резултат, но с негативен характер. Липса на комуникация между резервата Александров и Кордоба, допусна Илиян Йорданов да мине зад гърба и на Ивайло Найденов, за да може бившият левскар да копне много технично над Андреев за 2:3.

Снимка 545781

46′

На почивката в игра за Левски се появиха младоците Патрик-Габриел Галчев и Марин Петков.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 545779

36′

ГООЛ ЗА МАРИЦА!! 1:3!! ТОНЕВ-ДУЗПА! Марица не остана капо на "Герена", след като намали изоставането си в 36-ата минута. Дебютантът Хосе Кордоба закъсня в стремежа си да блокира Тонев и топката срещна неговата ръка. Главният съдия видя ситуацията отблизо и посочи дузпата. С отговорната задача се нае Мариян Тонев, който хладнокръвно запрати Андреев в обратния ъгъл за 1:3!

36′

Радослав Цонев получава жълт картон за реплика към съдията.

33′

Марица за първи път се задържа за малко по-дълго в полето на домакините след 30-ата минута. "Жълтите", водени от Николай Димитров, дори имаха шанса да центрират от статично положение, но експерименталната отбрана на съперника им се справи на висота.

24′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 3:0!! КОСТАДИНОВ! Не бе изминала и 25-ата минута, а класиката в "синьо" вече бе факт. Георги Миланов центрира от корнер за Анди Краев. Халфът запрати с глава към далечната греда за непокрития Димитър Костадинов, който отблизо реализира своя дебютен гол с екипа на вековниците.

Снимка 545784

16′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:0!! БИЛАЛ БАРИ! Малко, след като влезе в ролята на голмайстор, Здравко Димитров имаше сериозна заслуга и за втория отбелязан гол  в мрежата на Марица. Крилото напредна далеч зад последния  в отбраната и остана сам срещу Петър Начев. №11 в "синьо" предпочете да го финтира, след което подаде за непокрития на дузпата Димитър Костадинов. Дошлият от Царско село също демонстрира отборна игра и продължи за Билал Бари. В крайна сметка мароканецът беше този, който покачи с лекота за 2:0.

Снимка 545778

10′

Натискът на домакините продължи и скоро резултатът можеше да бъде удвоен. Капитанът Радослав Цонев получи топката на дъгата, ала изстрелът му по земя излезе в аут.

9′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0!! ЗДРАВКО ДИМИТРОВ! С течение на проверката "сините" атаки зачестиха. При една от тях, последователни изстрели на Костадинов и Краев срещнаха телата на пловдивски бранители. Събитията бързо се пренесоха по фланга, където Здравко Димитров напредна скоростно и след рязка смяна на посоките срещу Вешев, стреля остро по диагонал, за да направи 1:0.

Снимка 545785

3′

Селекцията на Станимир Стоилов започва активно срещата, като владее топката в по-голям период от игровото време.

1′